Строки призову на строкову військову службу у 2019 році Президент визначив Указом від 30.01.2019 № 22/2019. Із минулого року призов тривалістю три місяці став звичною практикою, тож восени він проходитиме в жовтні — грудні.
Строкова військова служба працівника: алгоритм дій кадровика
На строкову військову службу військкомати призиватимуть чоловіків, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
Підстави для звільнення або відстрочки від призову на строкову військову службу
Уряд визначив, що восени призвуть 15 200 осіб (розпорядження КМУ від 29.09.2019 № 880-р). Призовників відправлятимуть до ЗСУ, Держспецтрансслужби, Нацгвардії та Держприкордонслужби. Найбільшу кількість призовників планують призвати у Дніпропетровській (1490 осіб), Харківській (1050 осіб) та Київській областях(1296 осіб, із них 634 з Києва). Державі призов коштуватиме майже 60 млн грн, із них 58 398 400 грн — на виплату грошової допомоги. Роботодавцям призов також в копієчку вскочить — доведеться зберігати середній заробіток та робоче місце за призваним працівником, зокрема сумісником, та платити зарплату строковику на місці призваного.
Дізнайтеся також, як увільнити від роботи працівника, призваного на строкову військову службу
Однак, не варто експериментувати із звільненням призваного працівника. Це може коштувати щонайменше втричі дорожче за збереження середнього заробітку, якщо працівник звернеться до суду із позовом про поновлення на роботі: безпосередньо середній заробіток за час служби, оплата вимушеного прогулу та фінансові санкції за недотримання гарантій працівнику, що проходить військову службу. Звичайно, не йдеться про випадки, коли працівник не хоче продовжувати трудові відносини з підприємством.