Примушувати працівників отримувати зарплату в певному банку — незаконно і спричиняє штраф

Держпраці наголошує: рахунок та банківську установу вказує працівник, а не роботодавець.


Головне управління Держпраці у Кіровоградській області нагадало, що заробітну плату працівникам виплачують за місцем роботи (ч. 4 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР; далі — Закон № 108).

За особистою письмовою згодою працівника заробітну плату йому можна виплачувати через установи банків, а також поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця (ч. 5 ст. 24 Закону № 108).

Законодавство забороняє будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою, крім випадків, передбачених законодавством (ст. 25 Закону № 108).

Оскільки працівник є власником рахунку в банківській установі, рахунок та банківську установу для виплати заробітної плати вказує працівник, а не роботодавець.

Примушувати працівників отримувати зарплату в певному банку — незаконно і спричиняє штраф

Держпраці наголосило, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством (ст. 19 Конституції України).

Відтак роботодавці не мають права примушувати працівників отримувати заробітну плату в певній банківській установі.

На порушників чекає адміністративна відповідальність за статтею 41 КпАП.

За інформацією Головного управління Держпраці у Кіровоградській області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
263015

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
10071

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48858

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
117747

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді