Примушувати працівників отримувати зарплату в певному банку — незаконно і спричиняє штраф

Держпраці наголошує: рахунок та банківську установу вказує працівник, а не роботодавець.


Головне управління Держпраці у Кіровоградській області нагадало, що заробітну плату працівникам виплачують за місцем роботи (ч. 4 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР; далі — Закон № 108).

За особистою письмовою згодою працівника заробітну плату йому можна виплачувати через установи банків, а також поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов’язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця (ч. 5 ст. 24 Закону № 108).

Законодавство забороняє будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою, крім випадків, передбачених законодавством (ст. 25 Закону № 108).

Оскільки працівник є власником рахунку в банківській установі, рахунок та банківську установу для виплати заробітної плати вказує працівник, а не роботодавець.

Примушувати працівників отримувати зарплату в певному банку — незаконно і спричиняє штраф

Держпраці наголосило, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством (ст. 19 Конституції України).

Відтак роботодавці не мають права примушувати працівників отримувати заробітну плату в певній банківській установі.

На порушників чекає адміністративна відповідальність за статтею 41 КпАП.

За інформацією Головного управління Держпраці у Кіровоградській області

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47659

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23555

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102529

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249198

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді