Коли роботодавцям зменшать штрафи за порушення трудового законодавства

ВРУ ухвалила в першому читанні за основу законопроєкт про зменшення штрафних санкцій для роботодавців


законопроєкт про зменшення штрафних санкцій для роботодавців

288 депутатів 03.10.2019 прийняли в першому читанні за основу проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України) (далі — Законопроєкт № 1233).

Коли до вас завітає інспектор праці: вирахуйте самостійно

Під час розгляду законопроєкту народний депутат Данило Гетманцев зазначив, що законопроєкт № 1233 пропонує зменшити тиск на бізнес і зменшити штрафи. Мета законодавчих змін — припинити практику роботодавців виплачувати зарплат у конвертах.

Голова Комітету з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова вказала, що законопроєкт має стимулювальний характер, а не каральний. Тому Комітет пропонував ухвалити законопроєкт у першому читанні за основу. Депутати до кінця жовтня вдруге розглянуть доопрацьований законопроєкт.

Якщо ВРУ прийме означений закон, то коли роботодавець вперше допустить працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформить працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, виплачуватиме зарплату без сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, його письмово попередять про порушення.

За повторне порушення протягом 365 днів з дати письмового попередження, роботодавця оштрафують на чотири мінімальні зарплати, встановлені законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого він скоїв порушення. Наразі штраф — 30 мінімальних зарплат.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2551

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2409

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29286

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
11947

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді