В Україні буде два Дня незалежності

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
У ВРУ зареєстрований законопроєкт про внесення змін до статті 73 КЗпП та введення додаткового святкового дня — 22 січня.

В Україні буде два Дня незалежності

03.10.2019 у Верховній Раді Україні зареєстровано Проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо Дня Незалежності України» (законопроєкт № 2206).

Зміни в трудовому законодавстві 2019-2020

Автор законопроєкту народний депутат Савчук О. В., член політичної партії ВО «Свобода», пропонує внести зміни до статті 73 КЗпП — додати святковий день 22 січня (День Незалежності України).

В Україні буде два Дня незалежностіЧитайте також, перенесення робочих днів у 2020 році

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту.

В пояснювальній записці до законопроєкту автор обгрунтовує необхідність запропонованих змін. На її думку відраховувати період незалежності Української держави необхідно з 22.01.1918 — дня проголошення IV Універсалу Центральної Ради Української Народної Республіки.

Утім, і 24 серпня також має залишитись святковим днем, який автор пропонує назвати — День відновлення Незалежності України.

Тож, якщо депутати підтримають законопроєкт, святкових днів в Україні побільшає.

Ольга Догадіна

провідний експерт системи «Експертус Кадри»

Штрафи 2022

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок заяви працівника на суміщення посад

Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
60038

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
74

Щорічна відпустка за строковим трудовим договором

Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
8495

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
103773

Прийняття на роботу під час воєнного стану: що врахувати

Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.
33979

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді