У ВРУ зареєстрований законопроєкт про внесення змін до статті 73 КЗпП та введення додаткового святкового дня — 22 січня.

03.10.2019 у Верховній Раді Україні зареєстровано Проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо Дня Незалежності України» (законопроєкт № 2206).
Зміни в трудовому законодавстві 2019-2020
Автор законопроєкту народний депутат Савчук О. В., член політичної партії ВО «Свобода», пропонує внести зміни до статті 73 КЗпП — додати святковий день 22 січня (День Незалежності України).
Читайте також, перенесення робочих днів у 2020 році
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту.
В пояснювальній записці до законопроєкту автор обгрунтовує необхідність запропонованих змін. На її думку відраховувати період незалежності Української держави необхідно з 22.01.1918 — дня проголошення IV Універсалу Центральної Ради Української Народної Республіки.
Утім, і 24 серпня також має залишитись святковим днем, який автор пропонує назвати — День відновлення Незалежності України.
Тож, якщо депутати підтримають законопроєкт, святкових днів в Україні побільшає.
Ольга Догадіна
провідний експерт системи «Експертус Кадри»

Скачайте зразок та користуйтеся, щоб уникнути поширених помилок
Коли є підстави та згода працівника на відкликання з відпустки, роботодавець видає наказ про відкликання працівника з відпустки
Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
В умовах воєнного стану в Україні питання мобілізації та взаємодії з Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) набувають особливої актуальності. Для роботодавців це означає необхідність чіткого розуміння своїх обов’язків щодо оповіщення працівників про виклик до ТЦК. Невиконання цих вимог може призвести до серйозних юридичних наслідків. Як оповістити працівника про виклик до ТЦК — у статті
В Україні працівники державної служби та органів місцевого самоврядування мають право на додаткову щорічну відпустку залежно від тривалості стажу. Це право допомагає мотивувати службовців за багаторічну працю. Для зручності обрахунку існує калькулятор додаткової відпустки за стаж в ОМС та на держслужбі. У цій статті ми розповімо, як саме працює калькулятор тривалості додаткової відпустки за стаж в ОМС та на державній службі, для кого він призначений і як ним користуватися