Скасування трудових книжок 2019

Сьогодні Техноуряд запускає в роботу законопроєкти, які скасують обов'язковість трудових книжок в Україні.

Відміна трудових книжок 2019
Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет на своїй сторінці у Facebook вже писав про намір нового Техноуряду перевести все кадрове діловодство та архів у цифровий формат.

Сьогодні ж у соціальній мережі опублікував світлину з анонсом запуску в роботу відповідних законопроєктів.

Ключові тези Д. Дубілета:

1. Громадяни не будуть зобов'язані при прийнятті на роботу надавати роботодавцю трудову книжку.

Відповідно, роботодавцям не потрібно буде її перевіряти або зберігати. Міністр обумовлює це тим, що в електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж всіх українців з 2000 року вже є.

2. Громадяни зможуть отримати електронний документ з інформацією про свій стаж через мережу інтернет. У разі необхідності саме такий документ вони зможуть надати роботодавцю для перевірки стажу.

Щоб отримати документ, українцям потрібно буде скористатися ЕЦП.

Роботодавці ж зможуть перевірити справжність документа за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.

Міністр має намір підключити до системи ще і BankID.

3. Зі слів Дмитра Дубілета, якщо у працівника є трудовий стаж до 2000 року, він зможе занести цю інформацію в електронний реєстр самостійно або через роботодавця.

Розрахунок стажу онлайн ➤➤➤

4. Заборони на ведення паперових трудових книжок не буде. Працівник матиме право звернутись до роботодавця для відповідного оформлення трудової книжки. Проте ні роботодавець, ні працівник не будуть зобов'язані цього робити.

Дмитро Дубілет розраховує на прийняття відповідних законопроєктів та технічний запуск новацій ще у 2019 році.

Штрафи 2022

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок запису про нагородження у трудовій книжці

Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
29467

Особливості зберігання трудових книжок

Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
23064

Заповнення трудової книжки ФОП-роботодавцем

Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
33799

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді