Що буде з трудовими книжками. Стали відомі подробиці

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Мінсоцполітики та Федерація профспілок оприлюднили проєкт закону про скасування трудових книжок. Трудові таки скасують, але не повністю.

Що буде з трудовими книжками. Стали відомі подробиці

Федерація професійних спілок України оприлюднила на своєму сайті проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» (далі — законопроєкт).

Що буде з трудовими книжками. Стали відомі подробиці Дізнайтеся, де дозволено купувати бланки трудових книжок

Законопроєкт пропонує запровадити ведення електронних трудових книжок в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У разі ухвалення законопроєкту КЗпП зазнає змін. Зокрема, стаття 24 КЗпП передбачатиме, що при працевлаштуванні працівник надаватиме роботодавця трудову книжку за її наявності. Особа, що працевлаштовується, зможе також надавати резюме, в якому в довільній формі описуватиме досвід роботи за професією чи посадою, наявність спеціальних знань та навичок, виконані роботи чи надані послуги. Можна бути надати характеристики чи рекомендації з попередніх місць роботи.

Роботодавець матиме змогу перевірити вказану інформацію. Уряд розробить порядок перевірки інформації, наданої особою при працевлаштуванні.

В день звільнення роботодавець зобов’язаний буде розрахувати працівника, видати копію наказу про звільнення та трудову книжку, якщо на підприємстві вели трудову книжку в паперовій формі.


Трудову діяльність працівників обліковуватимуть в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування в порядку, визначеному Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон про ЄСВ). Законопроєкт передбачає можливість обліку трудової діяльності працівника з використанням трудових книжок, якщо це буде передбачено в колдоговорі.

Окрім того, законопроєкт має внести зміни до інших статей КЗпП, а також інших Законів України та виключити норми, що стосуються трудових книжок.

Аби забезпечити повний електронний облік трудової діяльності, законопроєкт вносить зміни до Закону про ЄСВ, зокрема, збільшує наповнення персональної облікової електронної картки. Так в умовно-постійну її частину додадуть інформацію про:

  • прізвище, ім’я, по батькові на поточний момент. Раніше була лише інформація про ПІБ на момент створення облікової картки;
  • відцифрований зразок підпису особи;
  • відцифрований образ обличчя особи;
  • документи, що посвідчують особу та/або підтверджують її спеціальний статус;
  • відомості про освіту (рівень та ступінь освіти, кваліфікація, спеціальність);
  • місце проживання;
  • номер телефону та адресу електронної пошти.

Оформлення та зберігання трудових книжок: 15 лайфхаків

Частину персональної облікової електронної картки, що відображає страховий стаж, доповнять інформацією, зокрема, про:

  • структурний підрозділ, в якому працювала особа. Наразі в картці є інформація лише про назву посади;
  • основне місце роботи;
  • номер списків (розділ, підрозділ) виробництв, професій, посад і показників, затверджених КМУ, що дають право на пільгову пенсію;
  • результати атестації умов праці;
  • повну чи неповну зайнятість;
  • кількість відпрацьованих застрахованою особою днів чи годин у календарному місяці.

На думку авторів законопроєкту в його прийнятті мають бути заінтересовані:

  • працівники. Прийняття закону збереже достовірні відомості про їх страховий стаж та трудову діяльність, усуне можливі ризики втрати трудової книжки та внесення до неї недостовірних відомостей;
  • роботодавці. Прийняття закону спростить ведення кадрового обліку, дозволить зекономити трудовий час працівників структурних підрозділів, що забезпечують ведення кадрового обліку.

Ольга Догадіна

провідний експерт Експертус: Кадри

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис у трудовій книжці про прийняття директора: хто вправі вносити

Ситуація з практики: на підприємстві працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?
31248

Порядок заповнення трудової книжки

Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
81517

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67189

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
6018

Зразок запису про нагородження у трудовій книжці

Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
32704

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді