31.10.2019 ВРУ прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів» (законопроект № 1031).
Закон регулює питання:
- забезпечення належного функціонування інституту визнання необґрунтованими активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та їх стягнення в дохід держави;
- особливості позовного провадження у справах про визнання необґрунтованими активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та їх стягнення в дохід держави.
Закон вносить зміни до Цивільного кодексу України та запроваджує окрему підставу припинення права власності, визначення видів активів, які можуть визнавати необґрунтованими, та межу вартості таких активів.
Кримінальний кодекс доповнили новими положеннями. Відтепер держслужбовця або посадову особу ОМС, яка набула активи, вартість яких більш ніж на 15 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи, притягнуть до кримінальної відповідальності.
Статтю 36 КЗпП доповнили пунктом 7-3. Особу, уповноважену виконувати функції держави або місцевого самоврядування, звільнятимуть у зв’язку з набранням законної сили рішенням суду про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави, у передбачених статтею 290 Цивільного процесуального кодексу України випадках. Роботодавець звільняє працівника упродовж трьох днів, як отримав судове рішення.
Окрім того, закон вносить зміни до:
- Цивільного процесуального кодексу;
- Кримінального процесуального кодексу;
- Кодексу цивільного захисту;
- Законів:
- «Про військовий обов’язок і військову службу»;
- «Про місцеве самоврядування в Україні»;
- «Про службу в органах місцевого самоврядування»;
- «Про банки і банківську діяльність»;
- «Про статус депутатів місцевих рад»;
- «Про Центральну виборчу комісію»;
- «Про державну кримінально-виконавчу службу України»;
- «Про судовий збір»;
- «Про Кабінет Міністрів України»;
- «Про Національне антикорупційне бюро України»;
- «Про запобігання корупції»;
- «Про прокуратуру»;
- «Про Національну поліцію»;
- «Про Державне бюро розслідувань»;
- «Про державну службу»;
- «Про судоустрій і статус суддів»;
- «Про Вищу раду правосуддя»;
- «Про Вищий антикорупційний суд».
За інформацією Верховної ради України
Дізнайтеся, як звільнити держслужбовця у зв’язку з негативним оцінюванням службової діяльності