Головне управління Держпраці у Львівській області нагадує про право усиновителів на оплачувану відпустку.

З травня 2019 року після внесення змін до статті 182 КЗпП, працівники, які усиновили дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали право на одноразову оплачувану відпустку у зв’язку з усиновленням дитини після набрання законної сили рішенням суду про усиновлення. Тривалість такої відпустки без урахування святкових і неробочих днів:
- 56 календарних днів при усиновленні однієї дитини;
- 70 календарних днів при усиновленні двох і більше дітей.
Як табелювати відпустку у зв'язку з усиновленням
Держпраці звертає увагу, що відпустку у зв’язку з усиновленням дитини надають за умови, що заява про її надання надійшла не пізніше трьох місяців з дня набрання законної сили рішенням суду про усиновлення.
У разі усиновлення дитини (дітей) подружжям відпустку надають одному з подружжя на їх розсуд.
Працівники-усиновителі також мають право на відпустку для догляду за дитиною на умовах і в порядку, встановлених статтями 179 і 181 КЗпП.
Галина Бєлікова,
редактор-експерт Експертус Кадри
Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
За бажанням працівника частину щорічної відпустки можна замінити грошовою компенсацією. Скачайте зразки заяви та наказу про виплату грошової компенсації за частину щорічної відпустки за ДСТУ 4163:2020
Одинокою матір’ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину сама.
Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.
Графік відпусток працівників: коли і як складається, хто його затверджує, як ознайомити з ним працівників