Держпраці роз’яснила, які документи треба отримати від особи з інвалідністю, яку приймаєте на роботу

Управління Держпраці у Дніпропетровській області розказало, як приймати осіб з інвалідністю і яких нормативних вимог дотримувати.


Держпраці перевіряє, як підприємство виконує норматив із працевлаштування осіб з інвалідністю, а також, чи правильно оформив роботодавець прийняття особи з інвалідністю, чи всіх вимог закону дотримав щодо організації його роботи.

Держпраці роз’яснила, які документи треба отримати від особи з інвалідністю, яку приймаєте на роботу

Звітуємо про виконання нормативу з працевлаштування осіб з інвалідністю: алгоритм

Особи з інвалідністю, як і інші громадяни України, мають право на працю, що закріплено у статті 43 Конституції України. Соціальну захищеність осіб з інвалідністю в Україні і надання їм рівних з усіма іншими громадянами можливостей для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя, гарантує Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII.

Роботодавці зобов’язані створювати робочі місця та приймати на роботу осіб з інвалідністю (ст. 172 КЗпП).

Під час працевлаштування документами, які підтверджують інвалідність, є:

  • довідка МСЕК та виписка з акту огляду в МСЕК (роботодавцеві залишають їх копії). У цих документах вказується причина інвалідності, група і строк інвалідності та висновки комісії про умови та характер праці інваліда;
  • індивідуальна програма реабілітації інваліда (обов’язкова для виконання всіма роботодавцями).
Держпраці роз’яснила, які документи треба отримати від особи з інвалідністю, яку приймаєте на роботуДізнайтеся, чи зарахують до нормативу працівника з інвалідністю, у якого немає ІПР?

До гарантій, що надають працівникам з інвалідністю належать:

Управління Держпраці також звертає увагу, якщо особа з інвалідністю, яка не досягла пенсійного віку, не працює, але бажає працювати, вона має право зареєструватись у державній службі зайнятості як безробітна. Державна служба зайнятості повинна шукати такий особі підходящу роботу відповідно до рекомендацій МСЕК.

Галина Бєлікова,

редактор-експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33429

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
3675

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
15005

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
20674

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді