Міністр соціальної політики Юлія Соколовська підтвердила, що механізм надання державної допомоги при народженні дитини буде збережено. На разову фінансову допомогу близько 41 тис. грн можуть розраховувати усі сім’ї незалежно від середньомісячного доходу.
Юлія Соколовська
Міністр соціальної політики України
На своїй сторінці у Facebook Міністр соціальної політики Юлія Соколовська спростувала чутки про скасування виплати при народженні дитини для сотень тисяч сімей.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами: крок за кроком
Основою для такого припущення став один з пунктів законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким Мінсоцполітики відв’язує понад 150 виплат від прожиткового мінімуму.
За словами пані Юлії «однією з пропозицій було запровадження адресної програми при народженні, яка виплачується лише тим родинам, чий середньомісячний дохід на особу не перевищує 15 % від розміру виплат (фактично це близько 6 тис. грн – оскільки допомога при народженні дитини складає близько 41 тис. грн)».
Міністр підтвердила, що відповідна ініціятива була внесена у зв’язку з тим, що зараз допомога при народженні дитини видається всім – незалежно від розміру доходів родини. А головна ідея полягала в тому, щоб трішки змінити підхід і допомагати лише тим, хто цього реально потребує.
Дізнайтеся, як оформити відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами сумісникам?
Проте, після консультацій з органами влади та обговорення з громадськістю, прийнято рішення про збереження нинішнього механізму надання допомоги при народженні дитини.
Наостанок Юлія Соколовська зауважила: «Дякуємо громадськості за якісний зворотній зв'язок. Ми враховуємо всі конструктивні пропозиції та зауваження».
Стане у пригоді зразок заяви про надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами меншої тривалості
Використання робочого часу на підприємствах, в установах, організаціях обліковують за допомогою обліку використання робочого часу щомісячно на всіх працівників.
Особовий листок по обліку кадрів — обов’язкова складова особової справи працівника. Зразок заповнення особового листка з обліку кадрів не має затвердженої законом типової форми. Саме тому у кадровиків виникають питання: що таке особовий листок з обліку кадрів, який бланк доповнення до особового листка з обліку кадрів, хто заповнює особовий листок з обліку кадрів. Щоб не витрачати час, скористайтеся бланком та зразком заповнення.
Щорічні відпустки надають за графіками. Проте за певних обставин допустимо змінити термін надання відпустки. Чи можна з ініціативи роботодавця перенести щорічну відпустку працівника на інший період? Як надати чорнобильську відпустку за минулі роки? Чи можливе перенесення щорічної відпустки за ініціативою працівника? Які особливості перенесення святкового дня під час відпустки? Відповіді на питання та все про порядок перенесення відпустки — у статті.
Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток
Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.