Міністр соціальної політики Юлія Соколовська підтвердила, що механізм надання державної допомоги при народженні дитини буде збережено. На разову фінансову допомогу близько 41 тис. грн можуть розраховувати усі сім’ї незалежно від середньомісячного доходу.
Юлія Соколовська
Міністр соціальної політики України
На своїй сторінці у Facebook Міністр соціальної політики Юлія Соколовська спростувала чутки про скасування виплати при народженні дитини для сотень тисяч сімей.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами: крок за кроком
Основою для такого припущення став один з пунктів законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким Мінсоцполітики відв’язує понад 150 виплат від прожиткового мінімуму.
За словами пані Юлії «однією з пропозицій було запровадження адресної програми при народженні, яка виплачується лише тим родинам, чий середньомісячний дохід на особу не перевищує 15 % від розміру виплат (фактично це близько 6 тис. грн – оскільки допомога при народженні дитини складає близько 41 тис. грн)».
Міністр підтвердила, що відповідна ініціятива була внесена у зв’язку з тим, що зараз допомога при народженні дитини видається всім – незалежно від розміру доходів родини. А головна ідея полягала в тому, щоб трішки змінити підхід і допомагати лише тим, хто цього реально потребує.
Дізнайтеся, як оформити відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами сумісникам?
Проте, після консультацій з органами влади та обговорення з громадськістю, прийнято рішення про збереження нинішнього механізму надання допомоги при народженні дитини.
Наостанок Юлія Соколовська зауважила: «Дякуємо громадськості за якісний зворотній зв'язок. Ми враховуємо всі конструктивні пропозиції та зауваження».
Стане у пригоді зразок заяви про надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами меншої тривалості
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?