Міністр соціальної політики Юлія Соколовська підтвердила, що механізм надання державної допомоги при народженні дитини буде збережено. На разову фінансову допомогу близько 41 тис. грн можуть розраховувати усі сім’ї незалежно від середньомісячного доходу.
Юлія Соколовська
Міністр соціальної політики України
На своїй сторінці у Facebook Міністр соціальної політики Юлія Соколовська спростувала чутки про скасування виплати при народженні дитини для сотень тисяч сімей.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами: крок за кроком
Основою для такого припущення став один з пунктів законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким Мінсоцполітики відв’язує понад 150 виплат від прожиткового мінімуму.
За словами пані Юлії «однією з пропозицій було запровадження адресної програми при народженні, яка виплачується лише тим родинам, чий середньомісячний дохід на особу не перевищує 15 % від розміру виплат (фактично це близько 6 тис. грн – оскільки допомога при народженні дитини складає близько 41 тис. грн)».
Міністр підтвердила, що відповідна ініціятива була внесена у зв’язку з тим, що зараз допомога при народженні дитини видається всім – незалежно від розміру доходів родини. А головна ідея полягала в тому, щоб трішки змінити підхід і допомагати лише тим, хто цього реально потребує.
Дізнайтеся, як оформити відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами сумісникам?
Проте, після консультацій з органами влади та обговорення з громадськістю, прийнято рішення про збереження нинішнього механізму надання допомоги при народженні дитини.
Наостанок Юлія Соколовська зауважила: «Дякуємо громадськості за якісний зворотній зв'язок. Ми враховуємо всі конструктивні пропозиції та зауваження».
Стане у пригоді зразок заяви про надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами меншої тривалості
Скачайте зразок та користуйтеся, щоб уникнути поширених помилок
Коли є підстави та згода працівника на відкликання з відпустки, роботодавець видає наказ про відкликання працівника з відпустки
Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
В умовах воєнного стану в Україні питання мобілізації та взаємодії з Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) набувають особливої актуальності. Для роботодавців це означає необхідність чіткого розуміння своїх обов’язків щодо оповіщення працівників про виклик до ТЦК. Невиконання цих вимог може призвести до серйозних юридичних наслідків. Як оповістити працівника про виклик до ТЦК — у статті
В Україні працівники державної служби та органів місцевого самоврядування мають право на додаткову щорічну відпустку залежно від тривалості стажу. Це право допомагає мотивувати службовців за багаторічну працю. Для зручності обрахунку існує калькулятор додаткової відпустки за стаж в ОМС та на держслужбі. У цій статті ми розповімо, як саме працює калькулятор тривалості додаткової відпустки за стаж в ОМС та на державній службі, для кого він призначений і як ним користуватися