Допомогу при народженні дитини отримають усі сім’ї незалежно від статків

Міністр соціальної політики Юлія Соколовська підтвердила, що механізм надання державної допомоги при народженні дитини буде збережено. На разову фінансову допомогу близько 41 тис. грн можуть розраховувати усі сім’ї незалежно від середньомісячного доходу.

Допомогу при народженні дитини отримають усі сім’ї незалежно від статків

Юлія Соколовська
Міністр соціальної політики України

На своїй сторінці у Facebook Міністр соціальної політики Юлія Соколовська спростувала чутки про скасування виплати при народженні дитини для сотень тисяч сімей.

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами: крок за кроком

Основою для такого припущення став один з пунктів законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким Мінсоцполітики відв’язує понад 150 виплат від прожиткового мінімуму.

За словами пані Юлії «однією з пропозицій було запровадження адресної програми при народженні, яка виплачується лише тим родинам, чий середньомісячний дохід на особу не перевищує 15 % від розміру виплат (фактично це близько 6 тис. грн – оскільки допомога при народженні дитини складає близько 41 тис. грн)».

Міністр підтвердила, що відповідна ініціятива була внесена у зв’язку з тим, що зараз допомога при народженні дитини видається всім – незалежно від розміру доходів родини. А головна ідея полягала в тому, щоб трішки змінити підхід і допомагати лише тим, хто цього реально потребує.
Допомогу при народженні дитини отримають усі сім’ї незалежно від статківДізнайтеся, як оформити відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами сумісникам?

Проте, після консультацій з органами влади та обговорення з громадськістю, прийнято рішення про збереження нинішнього механізму надання допомоги при народженні дитини.

Наостанок Юлія Соколовська зауважила: «Дякуємо громадськості за якісний зворотній зв'язок. Ми враховуємо всі конструктивні пропозиції та зауваження».

Допомогу при народженні дитини отримають усі сім’ї незалежно від статків Стане у пригоді зразок заяви про надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами меншої тривалості

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5487

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41187

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19227

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96921

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді