Ігнорування вимог інспектора та недопуск його для проведення перевірки стало причиною штрафу у понад 400 тис. грн.
Коли можна не пускати інспектора в офіс компанії ➤
Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів ГУ Держпраці у Київській області провів інспекційне відвідування фізичної особи – підприємця.
Проте ФОП відмовилась отримати направлення на перевірку, відповідно надати та підписати необхідні документи.
На юридичну адресу ФОП було надіслано друге направлення на проведення перевірки та вимога надати документи до 21 жовтня 2019 року.
У визначену дату документи так і не були надані. Фахівець Держпраці склав акт про неможливість проведення інспекційного відвідування та разом з приписом направив його на юридичну адресу ФОП.
За недопуск до перевірки на ФОП накладено штраф у розмірі 417 300 грн.
За інформацією Державної служби України з питань праці
Стануть у пригоді пам'ятки:
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)