Відмовляємось від паперових трудових поступово. Трудова книжка в електронній формі — нова функція на порталі електронних послуг ПФУ.

Нещодавно Міністр КМУ Дмитро Дубілет розбурхав спільноту обіцянкою скасувати трудові книжки. Одразу виникло забагато питань стосовно підтвердження страхового стажу в майбутньому. Проте, хвилюватися зарано — все поступово.
Калькулятор стажу онлайн ➤
Трудові книжки не скасовують, а переводять в електронну форму. Пенсійний фонд вже розпочав та розмістив на офіційному веб-порталі нову функцію.
Доступ до «Електронної трудової книжки» надають поки тільки зареєстрованим користувачам сайту, які мають електронний цифровий підпис. В електронній трудовій можна переглянути інформацію про роботу за основним місцем роботи з 2011 року. Якщо ви почали працювати раніше 2011, інформації не знайдете.
Однак, це тільки початок. Працюватимуть далі.
Галина Бєлікова,
редактор-експерт Експертус Кадри
Ситуація з практики: на підприємстві працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.