Депутати пропонують зменшити коло та кількість звернень громадян.
Депутати від партії «Слуга народу» зареєстрували законопроект № 2480, яким запропонували внести зміни до Закону України «Про звернення громадян».
Усі новини на сьогодні
Зміни мають зменшити навантаження державних органів та визначити випадки, коли звернення не розглядатимуть.
Законопроект передбачає право громадянина звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб з питань, віднесених законодавством до сфери їх компетенції.
Дізнайтеся, чи може інспектор праці провести перевірку на підставі анонімної скарги
Зауваження, скаргу або пропозицію до цих органів або посадових осіб можна подати, якщо вони стосуються:
- статутної діяльності;
- реалізації соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів;
- порушення прав та законних інтересів.
Крім того, повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, не розглядатимуть.
Наразі, якщо звернення надійшло неналежному органові влади, його мають протягом п’яти днів переслати за належністю відповідному органу чи посадовій особі, та повідомити про це громадянина, який подав звернення. Законопроектом депутати намагаються зменшити документообіг шляхом вилучення цього положення.
Галина Бєлікова,
редактор-експерт Експертус Кадри
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.