Обговорення нової моделі інтернатури продовжується

Переваги виявляли на зустрічі керівництва та експертів МОЗ України з представниками адміністрацій та топ-менеджерами державних, комунальних та приватних медичних закладів .

Обговорення нової моделі інтернатури продовжується

Ще 14 серпня МОЗ оприлюднило проект наказу «Про затвердження Положення про інтернатуру», який викликав чимало питань як спеціалістів, так і самих майбутніх інтернів.

Скачати проект наказу

За новими правилами проходження інтернатури стане однаково можливим у державних та приватних лікарнях, які відповідають вимогам для підготовки інтернів. А якість підготовки залежатиме від співпраці університетів, академій післядипломної освіти із базами стажування, за якими проходитимуть інтернатуру майбутні українські лікарі.

Проект положення про інтернатуру визначає оновлені вимоги до матеріально-технічного оснащення баз стажування та відповідного пацієнтопотоку. Нова модель інтернатури передбачає навчання за 16 спеціальностями протягом трьох років (крім стоматологів, які навчатимуться лише 1 рік).

Обговорення нової моделі інтернатури продовжуєтьсяКолеги запитують, як оформити лікаря-інтерна, якщо він працює в іншому закладі охорони здоров’я

Лікарем-куратором повинен мати досвід роботи за фахом не менше 7 років. Він зможе мати не більше 5 середньорічних інтернів та отримуватиме за це фінансову винагороду.

Проходження інтернатури за проектом положення відбуватиметься за таким порядком:

  1. Заклад охорони здоров’я надає закладу вищої освіти перелік вакантних посад для проходження інтернатури. ЗВО вносить їх до електронної бази.
  2. Випускник САМОСТІЙНО в електронному кабінеті вибирає 5 програм підготовки в порядку пріоритетів.
  3. Електронна система автоматично здійснює розподіл відповідно до рейтингового балу та встановлених пріоритетів.
  4. Після проведеного електронного розподілу випускник отримує повідомлення з направленням на проходження інтернатури за однією з обраних програм.

Напрацьовані в ході зустрічі консультації будуть враховані в процесі подальшої підготовки проекту наказу.

Галина Бєлікова,

редактор-експерт Експертус Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особовий листок з обліку кадрів: порядок та зразок заповнення

Особовий листок по обліку кадрів — обов’язкова складова особової справи працівника. Зразок заповнення особового листка з обліку кадрів не має затвердженої законом типової форми. Саме тому у кадровиків виникають питання: що таке особовий листок з обліку кадрів, який бланк доповнення до особового листка з обліку кадрів, хто заповнює особовий листок з обліку кадрів. Щоб не витрачати час, скористайтеся бланком та зразком заповнення.
273056

Перенесення відпустки: коли можливо

Щорічні відпустки надають за графіками. Проте за певних обставин допустимо змінити термін надання відпустки. Чи можна з ініціативи роботодавця перенести щорічну відпустку працівника на інший період? Як надати чорнобильську відпустку за минулі роки? Чи можливе перенесення щорічної відпустки за ініціативою працівника? Які особливості перенесення святкового дня під час відпустки? Відповіді на питання та все про порядок перенесення відпустки — у статті.
37562

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
197273

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді