Хто записався добровольцем — відтепер має статус учасника бойових дій

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
ВРУ прийняла закон, який надає статус учасників бойових дій членам добровільних збройних формувань

Хто записався добровольцем — відтепер має статус учасника бойових дій

Які пільги мають учасники бойових дій

На засіданні ВРУ 04.12.2019 депутати проголосували за рішення внести зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Зміни мають урегулювати правовий статус та встановити соціальні гарантії для всіх учасників добровольчих збройних формувань в Україні.

Раніше прийнятими змінами формування добровольців, які зі зброєю в руках встали на захист країни, включили до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії тощо.

Хто записався добровольцем — відтепер має статус учасника бойових дійКолеги запитували, в якому розмірі оплачувати листок непрацездатності учаснику бойових дій, страховий стаж якого за останній рік менше 6 місяців

Новий закон визнає учасниками бойових дій осіб, які в складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, упродовж не менше 30 календарних днів брали безпосередню участь в АТО. Пільги та гарантії, встановлені законом, поширюють також на членів сімей добровольців. Однак працівники підприємств, установ, організацій, яких залучали та якi брали безпосередню участь у забезпеченні проведення АТО, а також волонтери статусу учасника бойових дій не матимуть.

Одною з державних гарантій для учасників бойових дій є додаткова оплачувана відпустка. Право отримати таку відпустку надає відповідне посвідчення.


Закон вступить в дію з 01.01.2020. Порядок надання статусу учасника бойових дій цій категорії бійців-добровольців, а також райони антитерористичної операції визначить Кабмін.

Галина Бєлікова,

редактор-експерт Експертус Кадри

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Виклик до ТЦК і СП: як оформити повідомлення працівнику

В умовах воєнного стану в Україні питання мобілізації та взаємодії з Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) набувають особливої актуальності. Для роботодавців це означає необхідність чіткого розуміння своїх обов’язків щодо оповіщення працівників про виклик до ТЦК. Невиконання цих вимог може призвести до серйозних юридичних наслідків. Як оповістити працівника про виклик до ТЦК — у статті
65

Калькулятор тривалості додаткової відпустки за стаж в ОМС та на державній службі

В Україні працівники державної служби та органів місцевого самоврядування мають право на додаткову щорічну відпустку залежно від тривалості стажу. Це право допомагає мотивувати службовців за багаторічну працю. Для зручності обрахунку існує калькулятор додаткової відпустки за стаж в ОМС та на держслужбі. У цій статті ми розповімо, як саме працює калькулятор тривалості додаткової відпустки за стаж в ОМС та на державній службі, для кого він призначений і як ним користуватися
9032

Відпустка директора: від повідомлення до наказу

Директор, як і будь-який працівник, має право на відпустку. Які особливості в оформленні має щорічна відпустка директора? Чи передбачена законодавством компенсація відпустки директору? Які умови замісництва керівника та скільки наказів скласти? Відповіді на ці та інші питання — у статті.
145185

Особова справа державного службовця

Служба управління персоналом державного органу приділяє чимало часу роботі з особовими справами державних службовців. Щоб заощадити час кадровикам, ми підготували перелік документів та порядок ведення особових справ держслужбовців.
46721

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді