Норми статті 24 КЗпП та постанови КМУ від 17.06.2015 року № 413 зобов’язують роботодавців повідомляти про прийняття працівника до початку його роботи за укладеним трудовим договором.
Прийняття на роботу: алгоритм для кадровика
У повідомленні про прийняття працівника на роботу роботодавці мають надати інформацію про дату видання наказу й дату виходу на роботу та зазначити дату формування повідомлення. Повідомлення про прийняття на роботу є частиною укладання трудового договору.
Однак, законодавство не передбачає необхідності подання повідомлення напередодні, або за кілька днів до дня початку роботи. Достатньо виконати вимогу подання такого повідомлення до початку роботи по часу. Наприклад, працівник починає роботу у зміну о 16 годині, а повідомлення надали о 9 годині.
Якщо повідомлення надали засобами електронного зв’язку, працівника можна допустити до роботи одразу після відправлення повідомлення.
Однак, якщо роботодавець допустив працівника до роботи одночасно з направленням повідомлення або повідомив ДПС у той же день пізніше по часу, інспектор з праці вважатиме це порушенням вимог законодавства про працю, яке усунуто роботодавцем самостійно (до початку інспекційного відвідування). Посадову особу притягнуть до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу у розмірі від 510 до 1700 грн. Підприємство оштрафують на 1 мінімальну зарплату — 4173 грн (з 01.01.2020 — 4723 грн).
Дізнайтеся, які вимоги до оформлення заяви про прийняття на роботу
Якщо ж повідомлення до ДПС не направили і цей факт встановив інспектор з праці під час інспекційного відвідування, Держпраці вважає, що роботодавець порушив вимоги статті 24 КЗпП в частині допуску працівника до роботи без оформлення трудових відносин. Таке порушення карається штрафом на підприємство у розмірі 30 мінімальних зарплат — 125 190 грн (з 01.01.2020 — 141 690 грн). Винну посадову особу можуть оштрафувати на суму від 8 500 до 17 000 грн.
За інформацією Управління Держпраці у Тернопільській області