Судові повістки вручатимуть за новими правилами

Кабмін уніс зміни до Правил надання послуг поштового зв’язку.

Судові повістки вручатимуть за новими правилами

Постановою від 27.12.2019 № 1149 Кабмін встановив нові правила відправлення та вручення рекомендованих листів з позначкою «Судова повістка».

УВАГА! Оприлюднено текст законопректу «Про працю»

Відтепер судові повістки листоноша має вручати особисто адресатові, а за його відсутністю повнолітньому члену сім’ї. Якщо нікого немає вдома, можна залишити повідомлення про надходження рекомендованого листа у поштовій скриньці. У разі відсутності адресата протягом трьох днів, працівник пошти наступного дня має відправити лист до суду з відміткою «Адресат відсутній за вказаною адресою» за своїм підписом та з проставленням відбитку календарного штемпеля.

➤➤ Як документувати відсутність працівника у зв’язку з викликом до суду

Судові повістки, адресовані юридичним особам, під час доставки за зазначеною адресою вручають під розпис представнику підприємства, уповноваженому на одержання пошти. У разі відсутності адресата за вказаною адресою, повістку наступного дня повертають до суду також з відміткою про відсутність адресата, відбитком календарного штемпеля та підписом працівника поштового зв’язку.

Якщо громадянин або представник підприємства відмовились отримати судову повістку, працівник пошти зробить відмітку «Адресат відмовився» та протягом наступного дня поверне лист із повісткою до суду. Таким чином суд буде поінформований про причину невручення виклику.

➤➤ Відповідальність за неявку та неповагу до суду

Галина Бєлікова

редактор-експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41191

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19232

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96929

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26042

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді