Знайшли роботу у компанії-аутстафері — дивіться в обидва, що підписуєте

Держпраці рекомендує звертатися за довідкою про отримані доходи до органів Пенсійного фонду або Державної податкової служби, щоб переконатися в наявності свого страхового стажу.

Знайшли роботу у компанії-аутстафері — дивіться в обидва, що підписуєте

Працівник, який протягом двох місяців працював у фізичної особи — підприємця (далі — ФОП), не отримав ані зарплати, ані розрахунку при звільненні, ані записів у трудовій книжці. За допомогою він звернувся до Головного управління Держпраці у Херсонській області.

Кадрові документи, що мають бути у ФОП-роботодавця

Спеціалісти Держпраці з’ясували, що працівника «працевлаштували» до іноземної компанії-аутстафера, яка знаходиться за кордоном. А по договору аутстафінгу, працівник фактично виконував роботу для ФОП.

Аутстафінг — це виведення працівників за межі штату підприємства. Тобто, працівник числиться у штаті однієї компанії, так званої компанії-аутстафера, а фактично працює в іншій. Компанія-аутстафер, оформляючи до штату працівників, повинна укласти з ними трудові договори, вести їх кадровий облік, нараховувати і виплачувати зарплату та всі встановлені законодавством податки і збори. Однак, часто самі здобувачі помиляються та задовольняються лише написанням заяви на прийняття.

Випадків введення людей в оману обіцянками гідної праці на умовах аутстафінгу чимало. Тому Держпраці звертає увагу, що відповідно до статті 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника. Працівник має ознайомитися із наказом про його прийняття під підпис. Отже, однієї заяви від працівника недостатньо!

Зразки наказів про прийняття на роботу

Постраждалий від аутстафера працівник лише у суді може довести факт перебування у трудових відносинах із певним роботодавцем. І саме від рішення суду залежатиме, отримає він зароблені кошти чи ні.

Держпраці рекомендує шукачам роботи більш ретельно вивчати документи, які вони підписують при оформленні, а з метою підтвердження свого страхового стажу, звертатися за довідкою про отримані доходи до органів Пенсійного фонду або Державної податкової служби.

За інформацією ГУ Держпраці у Херсонській області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96913

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30861

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33429

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40826

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75617

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді