Ні! Зарплаті в тіні: акція на підтримку легалізації праці

Управління Держпраці у Хмельницькій області проводить інформаційні заходи в усіх районах області.

Ні! Зарплаті в тіні: акція на підтримку легалізації праці

На Хмельниччині Держпраці підготувало низку щоденних превентивних заходів щодо відвідування суб’єктів господарювання регіону з метою інформування роботодавців про відповідальність у сфері праці.

Ні! Зарплаті в тіні: акція на підтримку легалізації праціПеревірки з праці у 2020 році — знов по-новому. 5 ключових змін

Щоб нагадати громадянам, що офіційне працевлаштування – це гарантія захисту трудових прав, працівники Управління розповсюджують серед перехожих пам’ятки.

Офіційно працевлаштовані громадяни маю право на:

  • гідні і безпечні умови праці,
  • регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної,
  • страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві,
  • офіційну оплачувану відпустку.

Штрафи за неповідомлення ДПС про прийняття на роботу

Представники Держпраці, відвідуючи магазини, заклади громадського харчування, підприємства сфери надання послуг, наголошують, що задекларована праця необхідна як працівникам, так і роботодавцям.

Адже роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення до роботи й ухиляння від поставлених завдань.

Управління Держпраці у Хмельницькій в першу чергу звертає увагу роботодавців на фінансові санкції у сфері праці. Зокрема, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий день (в той час, коли фактично особа працює повний робочий день), виплати заробітної платні без нарахування та сплати ЄСВ, штраф на роботодавця у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

У зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати, з першого січня 2020 року, зріс і розмір штрафної санкції за неоформленого працівника. Наразі він становить 141 тис. 690 грн.

За інформацією Державної служби України з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особовий листок з обліку кадрів: порядок та зразок заповнення

Особовий листок по обліку кадрів — обов’язкова складова особової справи працівника. Зразок заповнення особового листка з обліку кадрів не має затвердженої законом типової форми. Саме тому у кадровиків виникають питання: що таке особовий листок з обліку кадрів, який бланк доповнення до особового листка з обліку кадрів, хто заповнює особовий листок з обліку кадрів. Щоб не витрачати час, скористайтеся бланком та зразком заповнення.
273087

Перенесення відпустки: коли можливо

Щорічні відпустки надають за графіками. Проте за певних обставин допустимо змінити термін надання відпустки. Чи можна з ініціативи роботодавця перенести щорічну відпустку працівника на інший період? Як надати чорнобильську відпустку за минулі роки? Чи можливе перенесення щорічної відпустки за ініціативою працівника? Які особливості перенесення святкового дня під час відпустки? Відповіді на питання та все про порядок перенесення відпустки — у статті.
37569

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
197340

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді