Ні! Зарплаті в тіні: акція на підтримку легалізації праці

Управління Держпраці у Хмельницькій області проводить інформаційні заходи в усіх районах області.

Ні! Зарплаті в тіні: акція на підтримку легалізації праці

На Хмельниччині Держпраці підготувало низку щоденних превентивних заходів щодо відвідування суб’єктів господарювання регіону з метою інформування роботодавців про відповідальність у сфері праці.

Ні! Зарплаті в тіні: акція на підтримку легалізації праціПеревірки з праці у 2020 році — знов по-новому. 5 ключових змін

Щоб нагадати громадянам, що офіційне працевлаштування – це гарантія захисту трудових прав, працівники Управління розповсюджують серед перехожих пам’ятки.

Офіційно працевлаштовані громадяни маю право на:

  • гідні і безпечні умови праці,
  • регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної,
  • страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві,
  • офіційну оплачувану відпустку.

Штрафи за неповідомлення ДПС про прийняття на роботу

Представники Держпраці, відвідуючи магазини, заклади громадського харчування, підприємства сфери надання послуг, наголошують, що задекларована праця необхідна як працівникам, так і роботодавцям.

Адже роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, провокує безвідповідальне ставлення до роботи й ухиляння від поставлених завдань.

Управління Держпраці у Хмельницькій в першу чергу звертає увагу роботодавців на фінансові санкції у сфері праці. Зокрема, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий день (в той час, коли фактично особа працює повний робочий день), виплати заробітної платні без нарахування та сплати ЄСВ, штраф на роботодавця у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

У зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати, з першого січня 2020 року, зріс і розмір штрафної санкції за неоформленого працівника. Наразі він становить 141 тис. 690 грн.

За інформацією Державної служби України з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5487

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41182

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19224

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96920

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді