Легалізація найманої праці є одним із пріоритетних напрямів роботи Управління Держпраці у Полтавській області.
Наразі із 641 тисячі працездатних людей на Полтавщині, працюють офіційно понад 571 тисяча. Це офіційні робітники, студенти, люди в декретній відпустці тощо.
УВАГА: перевірки з праці з 31.12.2019 знов по-новому. 5 ключових змін
Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Вікторія Муха повідомила, що за результатами заходів контролю у 2019 році в області було виявлено 757 осіб без належного оформлення трудових відносин. Зокрема:
- 353 наймані працівники працювали без укладення трудового договору;
- 249 виконували роботу на підставі цивільних договорів, що мали ознаки трудових;
- 155 працівників, з якими було укладено трудові договори, були допущені до роботи без повідомлення органів ДФС.
Отже, згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП за допуск працівників до роботи без оформлення трудового договору винесено 112 постанов про накладення фінансових санкцій, на загальну суму 54,03 млн грн.
З початку 2020 року в ході заходів державного контролю Управлінням вже виявлено 60 працівників, що працевлаштовані з порушенням законодавства про працю, а саме:
- 11 осіб працювали без укладання трудового договору;
- 48 – за цивільними договорами, що мають ознаки трудових;
- 1-на особа мала трудовий договір, але була допущена до роботи без повідомлення органів ДФС.
Тож у Полтавській області з початку року за порушення ст. 265 КЗпП оштрафовано 12 роботодавців на загальну суму 2,5 млн гривень.
За інформацією Державної служби України з питань праці
Техноуряд пропонує державі мінімально регулювати трудові відносини. Майже всі умови трудового договору — за домовленістю між працівником і роботодавцем. ПВТР, Положення про оплату праці, графік відпусток — зайві