Майже 90% працездатного населення на Полтавщині працюють офіційно

Область є однією з лідерів легального працевлаштування населення в Україні.

Майже 90% працездатного населення на Полтавщині працюють офіційно

Кадрові звіти 2020

Легалізація найманої праці є одним із пріоритетних напрямів роботи Управління Держпраці у Полтавській області.

Наразі із 641 тисячі працездатних людей на Полтавщині, працюють офіційно понад 571 тисяча. Це офіційні робітники, студенти, люди в декретній відпустці тощо.

Майже 90% працездатного населення на Полтавщині працюють офіційноУВАГА: перевірки з праці з 31.12.2019 знов по-новому. 5 ключових змін

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Вікторія Муха повідомила, що за результатами заходів контролю у 2019 році в області було виявлено 757 осіб без належного оформлення трудових відносин. Зокрема:

Отже, згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП за допуск працівників до роботи без оформлення трудового договору винесено 112 постанов про накладення фінансових санкцій, на загальну суму 54,03 млн грн.

З початку 2020 року в ході заходів державного контролю Управлінням вже виявлено 60 працівників, що працевлаштовані з порушенням законодавства про працю, а саме:

  • 11 осіб працювали без укладання трудового договору;
  • 48 – за цивільними договорами, що мають ознаки трудових;
  • 1-на особа мала трудовий договір, але була допущена до роботи без повідомлення органів ДФС.

Тож у Полтавській області з початку року за порушення ст. 265 КЗпП оштрафовано 12 роботодавців на загальну суму 2,5 млн гривень.

За інформацією Державної служби України з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2551

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2396

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29270

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
11942

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28729

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді