Міністр КМУ Дмитро Дубілет висловився у Facebook: «До Кабміну я підозрював, що у державній службі є багато неефективного. Але щоб настільки...»
За словами міністра, обладміністрації та КМДА на постійній основі готують для Кабміну 4185 звітів.
Кадрові звіти 2020: подайте вчасно ⇗⇗⇗
«Раз на місяць або на квартал тисячі держслужбовців по всій країні готують ці нескінченні документи. Почали розбиратися з кожним звітом окремо. Досліджували, хто користується або хоча б відкриває ці звіти. Виявилося, що майже 3000 (70%) цих звітів не потрібні. Вони займають купу часу у тих, хто їх готує, але майже завжди просто накопичуються на запилених шафах без всякого сенсу.»
Дізнайтеся, який документ про володіння державною мовою подавати учаснику конкурсу на держслужбу
Д. Дубілет зауважив, що система звітності накопичувалася в Україні з 1992 року. Часом звіти були не системними, а стихійними. Зокрема, Вінницька ОДА старанно, ще з 1995 року, звітувала щодо простроченої дебіторської заборгованості за зовнішньоекономічними операціями.
Міністр КМУ наголосив, що близько 10% звітів не потрібні були навіть офіційно. Тобто їх вже скасували, але чомусь не повідомити про це регіони.
Д. Дубілет наполягає, що держоргани мають працювати більш ефективно. За для цього міністерства та інші органи влади скасовують «всю цю безглузду роботу. Частину вже скасували, ще частину скасуємо протягом 2-3 тижнів максимум».
За інформацією Facebook-сторінки Д. Дубілета