МОЗ опублікувало оперативні дані щодо розповсюдження COVID-19 та настанови, які допоможуть уникнути розповсюдженню захворювання.

Яка максимальна тривалість листка непрацездатності ⇗⇗⇗
За даними МОЗ станом на 26 лютого 2020 року у світі зареєстровано 81 005 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 2 762 — летальні. Одужало — 30 109 осіб.
Наразі в Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.
Міністерство охорони здоров’я нагадує, що з 20:00 24.02.2020 лютого у всіх, хто приїжджає з країн, де зареєстровані випадки захворювання COVID-19, перевіряють рівень температури тіла.
Увага!
Коронавіруси дуже стабільні в замороженому стані. Однак, не зважаючи на стабільність при низьких температурах, гігієна харчових продуктів і належні методи забезпечення безпеки харчових продуктів можуть запобігти їх передачі через харчові продукти.
Відомо, що коронавіруси — термолабільні. Тобто, чутливі до нормальної температури приготування (70°C). Тому, уникайте споживання сирих або недоварених продуктів тваринного походження.

Як запобігти розповсюдженню коронавірусу
Тимчасові рекомендації від CDC Global для підприємств та роботодавців щодо реагування на COVID-19:
- Працівники із симптомами гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома.
- Якщо на роботу вийшла людина з гострим респіраторним захворюванням, негайно відокремте її від інших працівників та направте додому.
- Регулярно проводьте прибирання на робочому місці: очищуйте поверхні, стільниці та дверні ручки відповідними засобами для чищення.
- Працівники мають обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити руки з милом не менше 20 секунд.
- При плануванні відряджень дотримуйтесь рекомендацій МЗС.
Дізнайтеся, де видають лікарняний, якщо працівник захворів не за місцем проживання — під час відрядження чи відпустки
Міністерство охорони здоров'я нагадує, що 5 лютого Центр громадського здоров’я МОЗ України отримав перші тест-системи для виявлення коронавірусу (2019-nCoV).
Для профілактики захворювання дотримуйтесь рекомендацій:
- Часто мийте руки або обробляйте їх дезінфікуючими засобами.
- Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою.
- Уникайте тісного контакту з тими, хто має гарячку та кашель.
- Якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей.
- Не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
Окрім коронавірусу пам'ятайте про загрозу інших респіраторних захворювань, таких як грип та ГРВІ.
Питання врахування періоду навчання в страховий стаж для нарахування лікарняних залишається актуальним серед студентів, учнів та молодих спеціалістів. Багато хто не знає чи входить до стажу навчання в інституті, тому важливо зрозуміти як це регулюється вітчизняним законодавством на сьогодні.
Із 04.04.2025 змінились умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
Тема лікарняних у табелі обліку робочого часу є важливою для правильного оформлення робочого часу та забезпечення законності в оформленні виплат працівникам, які тимчасово втратили працездатність. Якщо ви сумніваєтесь, яке позначення лікарняного в табелі робочого часу обрати чи маєте питання на кшталт «як в табелі позначається лікарняний» або «яким має бути відображення лікарняних в табелі обліку робочого часу» — читайте статтю.
На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронного реєстру лікарняних. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Як перевірити лікарняний та як відкрити лікарняний онлайн? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності — у статті
У повсякденному житті часто виникає потреба точно обчислювати кількість календарних днів між двома датами. Це може бути необхідно для різних цілей, таких як обчислення відпустки, визначення терміну виконання робіт, підрахунок пенсійних виплат, фінансових зобов'язань тощо. Калькулятор календарних днів у періоді значно полегшує цей процес і дозволяє отримати точний результат без помилок.