КМЦЗ проводить роботу з легалізації трудових відносин

Фахівці служби зайнятості самостійно та разом з представниками Держпраці відвідують роботодавців для проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

КМЦЗ проводить роботу з легалізації трудових відносин

Взимку інформаційно-розяснювальні роботи проводились з роботодавцями зі сфери торгівлі та надання послуг. Фахівці КМЦЗ спілкувались, як з ФОПами, так із роботодавцями, що мали понад 50 тисяч найманих працівників.

Обов’язкові кадрові документи ФОП ⇗⇗⇗

Столичний центр зайнятості організовуватиме подібні заходи протягом усього 2020 року.

Заплановано охопити підприємства у таких сферах:

Галузь Перід проведення
Будівництвоберезень – квітень
Сільське господарствочервень – серпень
Транспорт та кур’єрська діяльністьжовтень - листопад

За даними Держстату, саме в цих сферах зафіксовано найбільше випадків неоформлених трудових відносин.

Що чекає на роботодавців-порушників

Директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич наголошує: «Сьогодні гостро постало питання легалізації трудових відносин. Є відповідне доручення уряду. Проводимо інформаційну роботу, долучаємося до роботи соціальних партнерів з Держпраці, Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби. Роз’яснюємо людям, що оформлення трудових відносин потрібне, насамперед, самим працівникам, адже нелегальна праця – це не тільки несплачені податки та втрачені надходження до бюджету. Вона позбавляє людей прав та соціальних гарантій, а також гідної пенсії у майбутньому».

Нагадуємо, що поки центр зайнятості проводить інформаційно-роз'яснювальні роботи, Держпраці вже перейшла до перевірок.

За інформацією відділу інформаційної роботи

Київського міського центру зайнятості

Правильно прийняти на роботу працівника допоможуть:

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці»

Роботодавець зобов’язаний подавати до центру зайнятості інформацію щодо масового вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення
32767

Звітуємо про квоту

Пам’ятайте, що працевлаштування працівників квотних категорій може мати фінансовий зиск для підприємства. А от необґрунтована відмова у прийнятті, якщо квота не виконана, — гарантований візит інспектора Держпраці
64791

Відповідальність у 2019 році за невиконання квоти для працевлаштування

Якщо середньооблікова чисельність штатних працівників становить 20 осіб, на підприємстві має бути один працівник передпенсійного віку. Інакше — штраф. За яких умов та скільки заплатять роботодавці за невиконання квоти?
7541

Звіт № 3-ПН із 2018 року подаємо через інтернет

Сервіс «Електронний кабінет роботодавця» на сайті служби зайнятості дає змогу публікувати вакансії і переглядати резюме пошукачів роботи, звітувати про потребу в кадрах. Більше про можливості для роботодавців — у статті.
7966

Стаж, набутий за кордоном: чи зараховують для лікарняних, пенсії та допомоги з безробіття

Нерідко трапляється, що на підприємстві працюють працівники, які до цього тривалий час працювали за кордоном. Чи враховувати цей період до стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення допомоги з безробіття, пенсії? Які документи підтверджують страховий стаж, набутий за кордоном? Окрім відповідей на ці запитання, у статті також знайдете перелік країн, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори.
8795

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді