Столиця продовжує убезпечувати і упереджувати ситуацію з можливим розповсюдженням коронавірусу. Міська влада посилює обмежувальні заходи в Києві. Ми повинні виграти час! Ми повинні зменшити шанси вірусу на розповсюдження столицею і Україною! Суворі та своєчасні заходи є вирішальними для стримування стрімкого поширення вірусу COVID-19 на території столиці", — наголосив Віталій Кличко. Про це повідомила прес-служба мера 16.03.2020.
Мер зазначив, що з 17 березня у Києві максимально обмежується:
- Пересування людей між містом Києвом та іншими населеними пунктами України.
- Проведення культурних, спортивних, соціальних, релігійних та інших заходів за масовою участю громадян.
- Робота закладів громадського харчування. Не працюватимуть заклади швидкого харчування, ресторани, кафе, бари. Вони зможуть приймати онлайн замовлення на доставку їжі.
- Не працюватимуть і торговельні центри. За виключенням продуктових та господарських магазинів та аптек.
Як оформити призупинення роботи підприємства
Працюватимуть АЗС, банки та банкомати.
Тимчасово призупиняється і робота:
- Спортивних комплексів і залів.
- Закладів побутового обслуговування населення.
- СПА салонів, салонів краси, саун, косметологічних кабінетів, кабінетів масажу, перукарень, тату салони та інших.
- Розважальних закладів — дискотек, нічних клубів, комп’ютерних клубів.
"Ми розуміємо, що це незручності для мешканців міста та втрати для бізнесу. Але вони — вимушені та тимчасові. Прибутки та гроші — важливі. Та здоров'я і життя людей — найважливіше! І ми повинні дбати перш за все про це!" — додав мер Києва.
Він зазначив, що міська влада працюватиме в штатному режимі для забезпечення життєдіяльності та безпеки мешканців столиці. Департаментам КМДА доведені вимоги щодо тимчасового скасування нарадчих та колегіальних засідань, громадських слухань, особистих прийомів громадян. ЦНАПи — за потреби прийматимуть громадян, але за попереднім онлайн записом.
"Місто подбає про забезпечення соціально незахищених груп населення, особливо одиноких людей похилого віку, продуктами харчування та предметами першої необхідності. — Їх доставлятимуть додому", — наголосив Віталій Кличко.
Разом з тим, керівники підприємств, установ та організацій столиці, незалежно від форм власності та підпорядкування повинні максимально перевести роботу персоналу на віддалений доступ із застосуванням електронних комунікаційних технологій. А також — запровадити режим профілактичного спостереження за співробітниками, які відвідували країни інфекційного ризику.
Як запровадити дистанційну роботу
"Що стосується громадського транспорту, — користування ним ми поки не обмежуємо. Але сподіваємося на свідомість киян, — що не пересуватимуться містом без крайньої потреби. — На роботу (хто працюватиме), в магазини за продуктами, чи в аптеку. Увесь громадський транспорт обробляється дезинфікуючими засобами кілька разів на день. У метро ми просимо пасажирів їздити в масках! Це — ваша безпека і безпека оточуючих людей", — підкреслив мер Києва.
За словами міського голови, Київ з резервного фонду міського бюджету виділяє 10 мільйонів гривень на закупівлю медичних масок. В першу чергу, вони надійдуть в лікарні і поліклініки, працівникам громадського транспорту, в аптеки КП «Фармація».
Також столиця отримала 5 тисяч і замовила 100 тисяч швидких тестів на діагностування коронавірусу. Всі вони надійдуть в медзаклади міста. Віталій Кличко зауважив, що у жодній країні тестів не роблять людям, у яких немає симптомів вірусу COVID-19! І закликав не шукати їх в інтернеті чи в приватних клініках, щоб зробити «профілактично»!
"Друзі! Нас чекають непрості часи. Але все залежить від нашого свідомого ставлення до ситуації. До свого здоров'я, до безпеки людей, які поруч! Від чітких і спокійних дій. Міська влада максимально інформує мешканців і оприлюднює всю інформацію щодо ситуації. Не переймайтеся «страшилками». Отримуйте інформацію з офіційних джерел. Для нас пріоритет — здоров'я та безпека киян. Пам'ятайте про це та будьте розсудливими!" — підкреслив Віталій Кличко.