НАЗК про зміни в е-декларуванні з 20.03.2020

Змінились правила подання щорічних декларацій за 2019 рік та звужено коло суб’єктів декларування та перелік об’єктів декларування.

НАЗК про зміни в е-декларуванні з 20.03.2020

Електронне декларування: 12 практичних аспектів

НАЗК нагадало, що 20.03.2020 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про запобігання корупції» від 04.03.2020 № 524-ІХ (далі ― Закон № 524).

Закон № 524 змінює правила подання щорічних декларацій за 2019 рік, звужує коло суб’єктів декларування та перелік об’єктів декларування. Щорічну декларацію за 2019 рік не подають працівники патронатних служб (перелік посад визначено у статті 92 Закону України «Про державну службу»), крім радників, помічників, уповноважених, прес-секретаря Президента України та помічників суддів.

У трьох типах декларацій за 2019 рік, це — щорічна, після звільнення, кандидата на посаду – більше не зазначають:

  • унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі суб’єкта декларування та членів його сім’ї;
  • належність до національних публічних діячів;
  • зареєстроване місце проживання членів сім’ї суб’єктів декларування;
  • об’єкти декларування, які перебували у володінні або користуванні суб’єкта декларування або членів його сім’ї протягом не менше половини днів звітного періоду;
  • членів сім’ї суб’єкта декларування, які спільно з ним проживали сукупно протягом не менше 183 днів протягом року;
  • трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї;
  • криптовалюти;
  • банківські та інші фінансові установи, у т. ч. за кордоном, у яких у суб’єкта декларування або членів сім’ї відкриті рахунки або зберігаються кошти, інше майно (розділ 12.1 декларації).

Чек-ліст типових помилок у деклараціях: перевірте себе ⇗

НАЗК з 20.02.2020 забезпечило для суб’єктів декларування можливість обрати позначку «Не застосовується» у розділах 2.1 та 2.2 форми декларації, які стосуються відомостей про належність до публічних діячів суб’єкта декларування та зареєстрованого місця проживання членів сім’ї декларанта.

У розділі 12.1 декларації оберіть позначку «Відсутня інформація для декларування в цьому розділі».

В інших зазначених випадках відомості не зазначають.

НАЗК нагадало, подання щорічних декларацій за 2019 рік продовжено до 1 червня.

Більше новин НАЗК ― в публічному Telegram-каналі НАЗК.

За інформацією НАЗК

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Затвердження, погодження та призначення відповідального за антикорупційну програму юридичної особи

Яким вимогам має відповідати антикорупційна програма юридичної особи? Яку назву посади передбачити в штатному розписі для особи, відповідальної за її реалізацію? Чи можна поєднати виконання цієї функції з безпосередніми посадовими обов’язками? Про це і не тільки — тут і зараз
7489

Запобігання корупції в органах державної влади і місцевого самоврядування

Ухвалене наприкінці 2014 року нове антикорупційне законодавство визначило стратегію антикорупційної політики держави, створило правові, організаційні й інституційні засади її діяльності у сфері запобігання та протидії корупції.
3553

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді