Підприємство має довести наявність форс-мажорних обставин

Карантин стане форс-мажором, якщо особа доведе неможливість виконати зобов’язання, передбачені умовами договору, саме через нього.

Підприємство має довести наявність форс-мажорних обставин

Закон про запобігання коронавірусу: 6 ключових нововведень ⇗

Прес-центр судової влади України нагадав, що карантин включили до списку форс-мажорних обставин (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 530-IX).

Однак просто існування карантину не є форс-мажором. Ця обставина стане форс-мажорною, якщо особа доведе неможливість виконати зобов’язання, передбачені умовами договору, саме через неї. Щоб засвідчити форс-мажорні обставини, зверніться до Торгово-промислової палати. Щоб отримати сертифікат ТПП про форс-мажорні обставини, доведіть причинно-наслідковий зв’язок між зобов’язаннями, які не можете виконати, та обставинами (їхнім результатом), на які посилаєтесь, як на підставу неможливості виконати зобов’язання.

Довести настання форс-мажорних обставин повинен заявник. Заявник несе відповідальність за повне та належне оформлення заяви, достовірність викладених фактів, наданих документів, відомостей та доказів. За результатами розгляду таких документів Торгово-промислова палата видає сертифікат про форс-мажорні обставини.

За інформацією прес-центру судової влади України

image28

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27146

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10090

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
26948

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
30861

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді