Карантин стане форс-мажором, якщо особа доведе неможливість виконати зобов’язання, передбачені умовами договору, саме через нього.
Закон про запобігання коронавірусу: 6 ключових нововведень ⇗
Прес-центр судової влади України нагадав, що карантин включили до списку форс-мажорних обставин (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 530-IX).
Однак просто існування карантину не є форс-мажором. Ця обставина стане форс-мажорною, якщо особа доведе неможливість виконати зобов’язання, передбачені умовами договору, саме через неї. Щоб засвідчити форс-мажорні обставини, зверніться до Торгово-промислової палати. Щоб отримати сертифікат ТПП про форс-мажорні обставини, доведіть причинно-наслідковий зв’язок між зобов’язаннями, які не можете виконати, та обставинами (їхнім результатом), на які посилаєтесь, як на підставу неможливості виконати зобов’язання.
Довести настання форс-мажорних обставин повинен заявник. Заявник несе відповідальність за повне та належне оформлення заяви, достовірність викладених фактів, наданих документів, відомостей та доказів. За результатами розгляду таких документів Торгово-промислова палата видає сертифікат про форс-мажорні обставини.
За інформацією прес-центру судової влади України
Ми зібрали для вас на порталі актуальні матеріали про карантин через коронавірус в одній добірці.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)