Як оплатити листок непрацездатності під час простою
Фонд соціального страхування України повідомив, що разом з ПФУ вже підготувались до запуску електронного реєстру листків непрацездатності (далі ― Реєстр):
- затвердили Протокол про інформаційну взаємодію між ПФУ та ФСС щодо ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього;
- здійснили тестовий обмін інформацією щодо електронних листків непрацездатності;
- ПФУ створив електронні кабінети закладів охорони здоров’я (лікарів), страхувальників (роботодавців) і застрахованих осіб.
Реєстр містить записи про тимчасову непрацездатність, які програмні засоби створюють автоматично на підставі отриманої інформації. Кожен запис включає:
- відомості про тимчасово непрацездатну особу;
- унікальний номер випадку непрацездатності;
- номер, дату (час) реєстрації медичного висновку в електронній системі охорони здоров’я;
- причину та період непрацездатності;
- призначений режим лікування;
- відомості про лікаря, заклад охорони здоров’я та ін.
Лікарняний листок реєструють на підставі створеного лікарем через веб-інтерфейс медичного висновку, який засвідчує тимчасову непрацездатність. Кожен листок непрацездатності має унікальний реєстраційний номер, що формується та присвоюється автоматично.
Роботодавець через електронний кабінет зможе отримати інформацію про тимчасову втрату працездатності своїх працівників. На підставі зазначених даних страхувальник (роботодавець) до ФСС подаватиме заяву-розрахунок, за якою ФСС здійснюватиме виплати матеріального забезпечення (оплата за лікарняними, допомоги по вагітності та пологах).
Міжвідомча робоча група за участі, зокрема, представників Мінсоцполітики, ФСС, ПФУ напрацювала проєкт Порядку видачі та продовження електронних листків непрацездатності. Система готова до дослідної експлуатації. Наразі очікують наказ МОЗ.
В умовах карантину та обмежувальних заходів, коли багато працівників працюють вдома і не працює громадський транспорт запуск Реєстру є дуже важливим і актуальним. Працівнику, що захворів, необхідно буде звернутись до лікаря та відкрити листок непрацездатності, а роботодавець проконтролює через Реєстр, що працівник дійсно хворіє, з першого ж дня табелюватиме ці дні, як тимчасову непрацездатність та підготує документи для його оплати одразу ж після його закриття.
За інформацією ФСС
- Як діяти, якщо працівники не можуть дістатися до роботи через обмеження роботи транспорту під час карантину
- Як компенсуватимуть зарплату працівникам, які самоізолювались як потенційні носії вірусу
- Чи зобов’язаний роботодавець відшкодувати витрати працівнику, який на таксі дістався на роботу під час карантину