
⇛ Законні алгоритми роботи з персоналом під час карантину ⇚
Управління нагадує, що щорічна оплачувана відпустка надається працівнику згідно з річним графіком відпусток. Роботодавець має право відмовити персоналу у наданні відпустки поза погодженим графіком, крім категорій працівників, які мають право на щорічну оплачувану відпустку у зручний час. До таких категорій належать:
- особи з інвалідністю,
- жінки з двома і більше дітьми до 15-ти років,
- одинокі матері,
- учасники АТО тощо.
Відпустка без збереження заробітної плати на час карантину надається за бажанням працівника та з погодження роботодавця. У деяких випадках роботодавець зобов’язаний надати працівнику неоплачувану відпустку, зокрема:
- матері або іншій особі для догляду за дитиною до 14-ти років на час карантину — на період карантину;
- одинокій матері чи батьку — на 14-ть днів;
- особам з інвалідністю — до 60 днів тощо.
За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області
Експрес-курс для керівників підприємств, начальників відділу кадрів та HRD
Працівник вийшов з щорічної відпустки, після чого прийняв рішення звільнитися. Однак він не відпрацював робочий рік, за який йому було надано відпустку. Очевидно, що кожному роботодавцю захочеться повернути гроші за ті дні відпустки, які не є відпрацьованими. Зробити це можливо, але за певних умов.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Скачайте зразок наказу про надання щорічної основної відпустки повної тривалості у 2025 році
На час відпустки основного працівника передбачена можливість виконання його обов’язків іншим працівником. Як правильно оформити покладання обов’язків на час відпустки, зокрема, коли директор йде у відпустку, читайте у статті
Працівник просить відпустку при народженні дитини? Надавайте, якщо має на неї право. Скористатися правом на відпустку працівник може упродовж трьох місяців із дня народження дитини. Працівник має використати відпустку не пізніше 104-го дня з дня народження дитини