Як оплачувати простій та відпустки під час карантину. Роз’яснення Держпраці

На період встановлення обмежувальних заходів з метою запобігання розповсюдженню COVID-19 режими роботи підприємств змінились. Яких норм законодавства мають дотриматись роботодавці та на що можуть розраховувати працівники.

Як оплачувати простій та відпустки під час карантину. Роз’яснення Держпраці

Як кадровику організувати свою роботу на час карантину

Держпраці нагадує, що у разі необхідності змінити режим роботи підприємства на час карантину, роботодавці можуть:

⇛ Чи оплачувати лікарняний, що працівнику видали під час простою ⇚

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 № 530-IX (далі — Закон про запобігання коронавірусу), працівнику надається можливість отримати відпустку без збереження заробітної плати, строк якої не буде включено до загального терміну 15 днів, який обумовлений ст. 84 КЗпП.

Управління Держпраці наголошує

Надання відпустки без збереження заробітної плати може відбуватися виключно за згодою працівника.

Як оплачувати простій:

Роботодавець має право призупинити виконання роботи працівниками на період карантину та запровадити режим простою.

Наказ про оголошення простою на час карантину через загрозу поширення COVID-19

Відповідно до ст. 113 КЗпП, час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Про початок простою, крім простою структурного підрозділу чи всього підприємства, працівник повинен попередити власника або уповноважений ним орган чи бригадира, майстра або посадових осіб.

Якщо за час простою виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

Крім того, на час карантину працівники можуть використати право на щорічну оплачувану відпустку.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особовий листок з обліку кадрів: порядок та зразок заповнення

Особовий листок по обліку кадрів — обов’язкова складова особової справи працівника. Зразок заповнення особового листка з обліку кадрів не має затвердженої законом типової форми. Саме тому у кадровиків виникають питання: що таке особовий листок з обліку кадрів, який бланк доповнення до особового листка з обліку кадрів, хто заповнює особовий листок з обліку кадрів. Щоб не витрачати час, скористайтеся бланком та зразком заповнення.
272942

Перенесення відпустки: коли можливо

Щорічні відпустки надають за графіками. Проте за певних обставин допустимо змінити термін надання відпустки. Чи можна з ініціативи роботодавця перенести щорічну відпустку працівника на інший період? Як надати чорнобильську відпустку за минулі роки? Чи можливе перенесення щорічної відпустки за ініціативою працівника? Які особливості перенесення святкового дня під час відпустки? Відповіді на питання та все про порядок перенесення відпустки — у статті.
37526

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
196999

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді