Від тривалості страхового стажу працівника залежить розмір допомоги для оплати лікарняних.

ФСС нагадує, що страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок.
⇛ Періоди, які включаємо до страхового стажу ⇚
Для працівників, які мають страховий стаж до 3 років, розмір допомоги складає від 50% середнього доходу.
Працівники, які мають страховий стаж понад 8 років, отримають до 100% середнього доходу.
Для обчислення стажу використовують дані персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідні довідки форми ОК-5 та ОК-7 про страховий стаж можна отримати дистанційно на вебпорталі ПФУ.
Фонд соціального страхування зауважує, що відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку є виключенням – вона включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску.
Також таким виключенням є отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності).
Наразі працюють регіональні гарячі лінії Фонду, за якими можна:
- дізнатись стан фінансування свого лікарняного, декретних і страхових виплат;
- отримати консультації щодо розрахунку допомог;
- дізнатись правила подачі заяв-розрахунків в умовах карантину;
- отримати інформацію про зміни в оплаті лікарняних на час пандемії тощо.
Слідкувати за сумами і датами фінансування можна також на телеграм-каналі ФСС.
За інформацією Facebook-сторінки ФСС
Питання врахування періоду навчання в страховий стаж для нарахування лікарняних залишається актуальним серед студентів, учнів та молодих спеціалістів. Багато хто не знає чи входить до стажу навчання в інституті, тому важливо зрозуміти як це регулюється вітчизняним законодавством на сьогодні.
Із 04.04.2025 змінились умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
Тема лікарняних у табелі обліку робочого часу є важливою для правильного оформлення робочого часу та забезпечення законності в оформленні виплат працівникам, які тимчасово втратили працездатність. Якщо ви сумніваєтесь, яке позначення лікарняного в табелі робочого часу обрати чи маєте питання на кшталт «як в табелі позначається лікарняний» або «яким має бути відображення лікарняних в табелі обліку робочого часу» — читайте статтю.
На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронного реєстру лікарняних. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Як перевірити лікарняний та як відкрити лікарняний онлайн? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності — у статті
У повсякденному житті часто виникає потреба точно обчислювати кількість календарних днів між двома датами. Це може бути необхідно для різних цілей, таких як обчислення відпустки, визначення терміну виконання робіт, підрахунок пенсійних виплат, фінансових зобов'язань тощо. Калькулятор календарних днів у періоді значно полегшує цей процес і дозволяє отримати точний результат без помилок.