Законні алгоритми роботи з персоналом під час карантину
На сьогодні праця жінок у нічний час використовується у багатьох галузях. Необхідність використання такої праці пов’язана з характером виробництва, умовами праці та життя, наявністю так званих «жіночих професій». Необхідність нічних змін може бути зумовлена вимогами технологічного процесу, специфікою послуг, або сезонним характером робіт.
Відповідно до статті 54 КЗпП нічним вважається час з 10 години вечора до 6 години ранку.
Управління Держпраці у Луганській області наголошує, що КЗпП безкомпромісно захищає здоров’я жінок. Ряд статей забороняє залучати жінок до роботи у нічний час.
Стаття 176 забороняє залучати вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років, до робіт у нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні, також направляти їх у відрядження.
Експрес-курс для керівника підприємства, начальника відділу кадрів та HRD
Стаття 175 КЗпП регламентує, що залучення жінок до робіт у нічний час не допускається, за винятком тих галузей народного господарства, де це викликається особливою необхідністю і дозволяється як тимчасовий захід.
Перелік цих галузей і видів робіт із зазначенням максимальних термінів застосування праці жінок у нічний час затверджується КМУ.
Увага! Обмеження не поширюються на жінок, які працюють на підприємствах, де зайняті лише члени однієї сім’ї (ч. 3 ст. 175 КЗпП).
Держпраці зауважує, що вищезгаданий перелік дотепер не затверджений. Тож, практично застосовувати цей критерій досить складно.
Як продовжити відпустку без збереження заробітної плати через карантин у дитини в школі
Стаття 177 КЗпП забороняє залучати до надурочних робіт або направляти у відрядження жінок, що мають дітей віком від трьох до чотирнадцяти років або дітей з інвалідністю без їх згоди.
За інформацією Держпраці