Які норми робочого часу для працівників рентгенкабінету
Очільник МОЗ на щоденному брифінгу повідомив:
«Я хочу бути відвертим і розповідати про реальний стан справ: які є прорахунки в медичній реформі, що потрібно зробити для їх виправлення, який в нас план і як ми будемо його втілювати. Наше завдання – завершити медичну реформу не зі скороченими медичними працівниками, не з просто з існуючими заробітними платами, а з зарплатами, які будуть набагато вищими. Щоб у нас була медицина, якою ми будемо пишатися, яка на 100% допомагатиме усім українцям».
За словами М. Степанова, він розпочав аудит системи охорони здоров’я України. Головна мета – з’ясувати, наскільки вітчизняна медицина готова до другого етапу реформи, який стартував з 1 квітня.
Міністр повідомив, що наразі сигнали з регіонів — тривожні.
«Ми отримуємо інформацію, що десь планують скорочувати медпрацівників, десь збираються знижувати рівень зарплати чи починають відправляти медиків у неоплачувану відпустку», — наголосив Максим Степанов — «Минулого року завідувачка відділення «чутливих форм туберкульозу», пані Вікторія, з надбавками отримувала 14000 гривень. Після старту другого етапу реформи — за розрахунками, які затвердили попередні керівники МОЗ — вона отримуватиме 4000 гривень. При цьому, з 278 медпрацівників цього закладу лише 190 залишилися працювати. Через дефіцит фінансування. Так не має бути».
Глава МОЗ наголосив, що завершення медичної реформи, від якої задоволені будуть лікарі та пацієнти – в тому числі завдання Президента України. «Ми працюємо над тим, щоб найближчими дням озвучити свої пропозиції щодо виходу із ситуації, яка склалася. Щоб не було руйнування, звільнення медичних працівників та закриття лікарень», — прокоментував М. Степанов.
За інформацією МОЗ