Міністр охорони здоров’я планує припинити скорочення та звільнення медпрацівників

«Нам потрібне реформування медицини, а не її руйнування», — заявив Максим Степанов.

Які норми робочого часу для працівників рентгенкабінету

Очільник МОЗ на щоденному брифінгу повідомив:

«Я хочу бути відвертим і розповідати про реальний стан справ: які є прорахунки в медичній реформі, що потрібно зробити для їх виправлення, який в нас план і як ми будемо його втілювати. Наше завдання – завершити медичну реформу не зі скороченими медичними працівниками, не з просто з існуючими заробітними платами, а з зарплатами, які будуть набагато вищими. Щоб у нас була медицина, якою ми будемо пишатися, яка на 100% допомагатиме усім українцям».

Міністр охорони здоров’я планує припинити скорочення та звільнення медпрацівників

Максим Стапанов
Міністр охорони здоров'я

За словами М. Степанова, він розпочав аудит системи охорони здоров’я України. Головна мета – з’ясувати, наскільки вітчизняна медицина готова до другого етапу реформи, який стартував з 1 квітня.

Міністр повідомив, що наразі сигнали з регіонів — тривожні.

«Ми отримуємо інформацію, що десь планують скорочувати медпрацівників, десь збираються знижувати рівень зарплати чи починають відправляти медиків у неоплачувану відпустку», — наголосив Максим Степанов — «Минулого року завідувачка відділення «чутливих форм туберкульозу», пані Вікторія, з надбавками отримувала 14000 гривень. Після старту другого етапу реформи — за розрахунками, які затвердили попередні керівники МОЗ — вона отримуватиме 4000 гривень. При цьому, з 278 медпрацівників цього закладу лише 190 залишилися працювати. Через дефіцит фінансування. Так не має бути».

Глава МОЗ наголосив, що завершення медичної реформи, від якої задоволені будуть лікарі та пацієнти – в тому числі завдання Президента України. «Ми працюємо над тим, щоб найближчими дням озвучити свої пропозиції щодо виходу із ситуації, яка склалася. Щоб не було руйнування, звільнення медичних працівників та закриття лікарень», — прокоментував М. Степанов.

За інформацією МОЗ

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5740

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
47

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16340

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
126408

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45639

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді