Міністр охорони здоров’я планує припинити скорочення та звільнення медпрацівників

«Нам потрібне реформування медицини, а не її руйнування», — заявив Максим Степанов.

Які норми робочого часу для працівників рентгенкабінету

Очільник МОЗ на щоденному брифінгу повідомив:

«Я хочу бути відвертим і розповідати про реальний стан справ: які є прорахунки в медичній реформі, що потрібно зробити для їх виправлення, який в нас план і як ми будемо його втілювати. Наше завдання – завершити медичну реформу не зі скороченими медичними працівниками, не з просто з існуючими заробітними платами, а з зарплатами, які будуть набагато вищими. Щоб у нас була медицина, якою ми будемо пишатися, яка на 100% допомагатиме усім українцям».

Міністр охорони здоров’я планує припинити скорочення та звільнення медпрацівників

Максим Стапанов
Міністр охорони здоров'я

За словами М. Степанова, він розпочав аудит системи охорони здоров’я України. Головна мета – з’ясувати, наскільки вітчизняна медицина готова до другого етапу реформи, який стартував з 1 квітня.

Міністр повідомив, що наразі сигнали з регіонів — тривожні.

«Ми отримуємо інформацію, що десь планують скорочувати медпрацівників, десь збираються знижувати рівень зарплати чи починають відправляти медиків у неоплачувану відпустку», — наголосив Максим Степанов — «Минулого року завідувачка відділення «чутливих форм туберкульозу», пані Вікторія, з надбавками отримувала 14000 гривень. Після старту другого етапу реформи — за розрахунками, які затвердили попередні керівники МОЗ — вона отримуватиме 4000 гривень. При цьому, з 278 медпрацівників цього закладу лише 190 залишилися працювати. Через дефіцит фінансування. Так не має бути».

Глава МОЗ наголосив, що завершення медичної реформи, від якої задоволені будуть лікарі та пацієнти – в тому числі завдання Президента України. «Ми працюємо над тим, щоб найближчими дням озвучити свої пропозиції щодо виходу із ситуації, яка склалася. Щоб не було руйнування, звільнення медичних працівників та закриття лікарень», — прокоментував М. Степанов.

За інформацією МОЗ

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5489

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41188

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19229

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96922

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді