Розробляємо положення про структурний підрозділ (спеціаліста) з питань цифрового розвитку.
Як оптимізувати штат в умовах карантину
Державне агентство з питань електронного урядування України (далі — Держагенство) (наказ від 09.04.2019 № 24) затвердило:
- методичні рекомендації з дотримання засад реалізації органами виконавчої влади принципів державної політики цифрового розвитку;
- методичні рекомендації з розроблення положення про структурний підрозділ (спеціаліста) з питань цифрового розвитку (далі ― Методичні рекомендації).
⇛ Як продовжити відпустки, простій та дистанційну роботу до 11 травня ⇚Щоб забезпечити ефективність і результативність виконання завдань покладених на цифровий підрозділ, Держагентство рекомендує:
- визначити доцільність утворення підрозділу, його чисельність і структуру з урахуванням повноважень органу або ввести окрему штатну посаду спеціаліста відповідно до постанови КМУ «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій» від 12.03.2005 № 179;
- підпорядкувати цифровий підрозділ керівнику / заступнику керівника, до повноважень якого належить забезпечення цифрової трансформації адміністративних процесів в органі, запровадження цифрових технологій.
Основні завдання цифрового підрозділу ― це забезпечення реалізації:
- державної політики цифрового розвитку, використання електронних інформаційних ресурсів і розвитку інформаційного суспільства;
- цифрової трансформації та інформаційної інтеграції органу виконавчої влади.
Методичні рекомендації визначають основні функції цифрового підрозділу, які реалізують виконання його завдань.
Ольга Догадіна
провідний експерт Експертус: Кадри
Чи можна приймати на роботу на підставі цифрового паспорта, який працівник показав у смартфоні?
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.