Розробляємо положення про структурний підрозділ (спеціаліста) з питань цифрового розвитку.

Як оптимізувати штат в умовах карантину
Державне агентство з питань електронного урядування України (далі — Держагенство) (наказ від 09.04.2019 № 24) затвердило:
- методичні рекомендації з дотримання засад реалізації органами виконавчої влади принципів державної політики цифрового розвитку;
- методичні рекомендації з розроблення положення про структурний підрозділ (спеціаліста) з питань цифрового розвитку (далі ― Методичні рекомендації).
⇛ Як продовжити відпустки, простій та дистанційну роботу до 11 травня ⇚Щоб забезпечити ефективність і результативність виконання завдань покладених на цифровий підрозділ, Держагентство рекомендує:
- визначити доцільність утворення підрозділу, його чисельність і структуру з урахуванням повноважень органу або ввести окрему штатну посаду спеціаліста відповідно до постанови КМУ «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій» від 12.03.2005 № 179;
- підпорядкувати цифровий підрозділ керівнику / заступнику керівника, до повноважень якого належить забезпечення цифрової трансформації адміністративних процесів в органі, запровадження цифрових технологій.
Основні завдання цифрового підрозділу ― це забезпечення реалізації:
- державної політики цифрового розвитку, використання електронних інформаційних ресурсів і розвитку інформаційного суспільства;
- цифрової трансформації та інформаційної інтеграції органу виконавчої влади.
Методичні рекомендації визначають основні функції цифрового підрозділу, які реалізують виконання його завдань.
Ольга Догадіна
провідний експерт Експертус: Кадри
Чи можна приймати на роботу на підставі цифрового паспорта, який працівник показав у смартфоні?
Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.