Малий і середній бізнес не може отримати допомогу з часткового безробіття через форму довідки з податкової

Щоб отримати допомогу з часткового безробіття, треба подати довідку про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ за останні шість місяців. Але саме такої довідки ДПС не видає. Мінекономіки звернулося до Мінфіну, щоб розв’язати проблему.

Малий і середній бізнес не може отримати допомогу з часткового безробіття через форму довідки з податкової

Як зменшити витрати на персонал

На виплату допомоги з часткового безробіття Уряд виділив 4,7 млрд грн. Малі та середні роботодавці, які зупинили або скоротили діяльність через карантин, можуть звернутися до своїх регіональних центрів зайнятості і отримати кошти на виплати зарплат їхнім працівникам. Порядок отримання допомоги визначений статтею 47-1 Закону «Про зайнятість населення» та постановою КМУ від 22.04.2020 № 306.

Попри те, що за даними Мінекономіки станом на 06.05.2020 заявки на «частичку» подали 3763 суб’єкти господарювання, реально отримати допомогу не вдається. Перешкода — бюрократична.

З-поміж документів, що подає роботодавець до центру зайнятості для отримання допомоги з часткового безробіття, — видана ДПС довідка про сплату ЄСВ за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності. Але саме такої довідки податкова не видає. А довідка про відсутність заборгованості з ЄСВ на поточну дату — не той документ, що вимагає Постанова № 306.

У справу втрутилися профспілки. На їх звернення Мінекономіки звернулося до Мінфіну з проханням забезпечити видачу довідки, потрібної для отримання допомоги з часткового безробіття, в день звернення роботодавця.

Сподіваємося, що справа зрушиться з місця, адже кошти на виплати працівникам малому і середньому бізнесу потрібні саме зараз.

Ірина Іванченко

шеф-редактор журналу «Кадровик-01», експертно-правової системи Експертус Кадри

image60

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6965

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48002

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24678

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
107100

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251420

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді