Щоб отримати допомогу з часткового безробіття, треба подати довідку про відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ за останні шість місяців. Але саме такої довідки ДПС не видає. Мінекономіки звернулося до Мінфіну, щоб розв’язати проблему.
Як зменшити витрати на персонал
На виплату допомоги з часткового безробіття Уряд виділив 4,7 млрд грн. Малі та середні роботодавці, які зупинили або скоротили діяльність через карантин, можуть звернутися до своїх регіональних центрів зайнятості і отримати кошти на виплати зарплат їхнім працівникам. Порядок отримання допомоги визначений статтею 47-1 Закону «Про зайнятість населення» та постановою КМУ від 22.04.2020 № 306.
Попри те, що за даними Мінекономіки станом на 06.05.2020 заявки на «частичку» подали 3763 суб’єкти господарювання, реально отримати допомогу не вдається. Перешкода — бюрократична.
З-поміж документів, що подає роботодавець до центру зайнятості для отримання допомоги з часткового безробіття, — видана ДПС довідка про сплату ЄСВ за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності. Але саме такої довідки податкова не видає. А довідка про відсутність заборгованості з ЄСВ на поточну дату — не той документ, що вимагає Постанова № 306.
У справу втрутилися профспілки. На їх звернення Мінекономіки звернулося до Мінфіну з проханням забезпечити видачу довідки, потрібної для отримання допомоги з часткового безробіття, в день звернення роботодавця.
Сподіваємося, що справа зрушиться з місця, адже кошти на виплати працівникам малому і середньому бізнесу потрібні саме зараз.
Ірина Іванченко
шеф-редактор журналу «Кадровик-01», експертно-правової системи Експертус Кадри
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті