Київський міський центр зайнятості повідомляє, що станом на 1 червня 2020 року на обліку перебуває 22,7 тис. безробітних, що в 2,7 рази більше ніж на відповідну дату минулого року

Скорочення чисельності або штату працівників: крок за кроком
«В першу чергу роботу втратили ті хто працював у галузях, діяльність яких була зупинена під час карантину. Також до КМЦЗ звернулась велика кількість людей, які офіційно не працювали тривалий час, які можливо були зайняті в тіньовому секторі економіки» - повідомив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.
Серед безробітних, які перебувають на обліку:
Сфера діяльності | Частка у відсотках |
торгівля | 25 |
державне управління | 10 |
фінансова та страхова діяльність | 9 |
переробна промисловість | 9 |
інформація та телекомунікації, професійна, наукова та технічна діяльністьі | 7 |
Відтак, у порівнянні з минулим роком чисельність колишніх працівників зросла у сферах:
- тимчасового розміщення й організації харчування - більш ніж у 7 разів;
- будівництва, діяльності адміністративного та допоміжного обслуговування, торгівлі - в 3 рази;
- мистецтва, спорту, розваги та відпочинку, підприємств переробної промисловості, транспорту та сфери інформації та телекомунікації - понад 2 рази.
У період послаблення карантину кількість вакансій поступово збільшується.
Актуальних вакансій станом на 01.06.2020 року - 9,6 тис.
У пріорітеті працевлаштування безробітних стали посади:
- директори підприємств та начальники відділів,
- фахівці,
- бухгалтери та головбухи,
- менеджери різних напрямів (зі збуту, адміністративної діяльності, в роздрібній торгівлі тощо),
- інженери та економісти.
Серед робітничих професій безробітні обирали для працевлаштування роботу водіїв, продавців, слюсарів, охоронників тощо.
Столична служба зайнятості продовжує активну роботу з підприємствами які звертаються з питань надання допомоги по частковому безробіттю. Станом на 04.06.2020 року 256 суб’єктам малого та середнього бізнесу надано допомогу по частковому безробіттю. Таким чином роботодавцям вдалося зберегти робочі місця майже для 7000 тисяч працюючих.

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.