Київський міський центр зайнятості повідомляє, що станом на 1 червня 2020 року на обліку перебуває 22,7 тис. безробітних, що в 2,7 рази більше ніж на відповідну дату минулого року

Скорочення чисельності або штату працівників: крок за кроком
«В першу чергу роботу втратили ті хто працював у галузях, діяльність яких була зупинена під час карантину. Також до КМЦЗ звернулась велика кількість людей, які офіційно не працювали тривалий час, які можливо були зайняті в тіньовому секторі економіки» - повідомив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.
Серед безробітних, які перебувають на обліку:
Сфера діяльності | Частка у відсотках |
торгівля | 25 |
державне управління | 10 |
фінансова та страхова діяльність | 9 |
переробна промисловість | 9 |
інформація та телекомунікації, професійна, наукова та технічна діяльністьі | 7 |
Відтак, у порівнянні з минулим роком чисельність колишніх працівників зросла у сферах:
- тимчасового розміщення й організації харчування - більш ніж у 7 разів;
- будівництва, діяльності адміністративного та допоміжного обслуговування, торгівлі - в 3 рази;
- мистецтва, спорту, розваги та відпочинку, підприємств переробної промисловості, транспорту та сфери інформації та телекомунікації - понад 2 рази.
У період послаблення карантину кількість вакансій поступово збільшується.
Актуальних вакансій станом на 01.06.2020 року - 9,6 тис.
У пріорітеті працевлаштування безробітних стали посади:
- директори підприємств та начальники відділів,
- фахівці,
- бухгалтери та головбухи,
- менеджери різних напрямів (зі збуту, адміністративної діяльності, в роздрібній торгівлі тощо),
- інженери та економісти.
Серед робітничих професій безробітні обирали для працевлаштування роботу водіїв, продавців, слюсарів, охоронників тощо.
Столична служба зайнятості продовжує активну роботу з підприємствами які звертаються з питань надання допомоги по частковому безробіттю. Станом на 04.06.2020 року 256 суб’єктам малого та середнього бізнесу надано допомогу по частковому безробіттю. Таким чином роботодавцям вдалося зберегти робочі місця майже для 7000 тисяч працюючих.

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.