☝ Які документи подавати для отримання допомоги по частковому безробіттю
Мінекономрозвитку повідомляє, що станом на 15.06.2020 року за допомогою по частковому безробіттю звернулися майже 16 тисяч фізичних осіб — підприємців, які не мають найманих працівників. Тобто, це підприємці — одноосібники, які оформляють допомогу на себе особисто. З них 1317 осіб отримали позитивне рішення щодо надання виплат.
Найбільшу кількість пакетів документів надано у таких областях:
- Сумська — 3730;
- Харківська— 1966;
- Чернівецька— 1538.
Нагадуємо, що 27.04.2020 Уряд прийняв рішення про надання 4,7 млрд. грн для виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Прийом документів від фізичних осіб — підприємців, які не мають найманих працівників розпочався після набуття чинності Постанови КМУ від 03.06.2020 № 453.
Сьогодні на допомогу можуть розраховувати суб’єкти малого та середнього підприємництва; ФОПи, що є застрахованими в системі загальнообов’язкового соціального страхування особами; та великі підприємства.
В якому розмірі нададуть допомогу:
Щоб отримати таку допомогу, необхідно звернутися до центру зайнятості за місцем сплати єдиного внеску упродовж 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності та подати необхідний пакет документів. Обов’язковою умовою для оформлення допомоги є сплата ЄВ за 6 місяців, які передували зупиненню чи скороченню діяльності. Допомога по частковому безробіттю не оподатковується. Вона надається на період зупинення чи скорочення діяльності та протягом 30 календарних днів після завершення карантину.
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті