Уряд продовжив карантин на липень. Що ще змінилось?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
На період карантину КМУ змінив режим роботи державних органів та ОМС, а також рекомендував іншим підприємствам починати робочий день о 9, 10 годині та пізніше.

Уряд продовжив карантин на липень. Що ще змінилось?

Як підприємству втриматися на плаву під час коронакризи

КМУ постановою від 17.06.2020 № 500 (далі — Постанова № 500) уніс зміни до постанови КМУ від 20.05.2020 № 392 (далі — Постанова № 392).

Насамперед Уряд змінив назву Постанови № 392, виключивши текст про етапи послаблення карантинних заходів. Наразі Постанова № 392 матиме назву «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Також Постанова № 500 визначає єдиний час початку роботи в державних органах на час карантину:

  • в органах виконавчої влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування о 8 годині;
  • в центрах надання адміністративних послуг, органах соціального захисту населення, територіальних органах Пенсійного фонду України о 10 годин.
☝ Працівники 60+ можуть вийти на роботу з 22.06.2020

Одночасно КМУ рекомендує органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності забезпечити на період дії карантину застосовувати там, де це можливо:

Мета таких рекомендації — обмежити скупчення громадян в транспорті та на шляхах прямування на роботу/з роботи.

Суб’єктам господарювання Кабмін рекомендує на період дії карантину внести (у разі необхідності) зміни до режимів їх роботи та встановити початок роботи о 9, 10 чи більш пізній годині. Зокрема, встановити початок роботи о 10 або більш пізній годині суб’єктам господарювання, які провадять свою діяльність:

  • в оптовій та роздрібній торгівлі;
  • з ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів;
  • у поштовій та кур’єрській діяльності;
  • з тимчасового розміщування та організації харчування;
  • у страховій діяльності;
  • в освіті;
  • у наданні соціальної допомоги;
  • в мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку.

Обласні, Київська міська, районні державні адміністрації повинні розглянути разом з органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання можливість запровадження на період дії карантину графіків роботи підприємств, установ, організацій, які передбачатимуть різний час початку (закінчення) їх роботи залежно від територіального розташування, галузевої належності, специфіки виконання робіт чи надання послуг.

Органи місцевого самоврядування мають розробити (скорегувати) маршрути руху громадського транспорту з урахуванням змінених графіків роботи підприємств, установ, організацій, щоб забезпечити можливість переміщення працівників на роботу/з роботи.

Окрім того, КМУ виклав у новій редакції пункт 3 Постанови № 392, який встановлює обмеження на час карантину. Зокрема, на час карантину заборонено:

На території регіонів із значним поширенням COVID-19 Постанова № 500 передбачає посилення протиепідемічних заходів. Пункт 4 визначає ознаки таких регіонів:

  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50%;
  • середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менше ніж 24 на 100 тис населення протягом останніх семи днів;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11%;
  • показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10%.

Уряд продовжив карантин на липень. Що ще змінилось?
Ірина Іванченкошеф-редактор журналу «Кадровик-01», експертно-правової системи Експертус Кадри
Заборони під час карантину істотно вплинули на роботу багатьох підприємств. Редакція Експертус: Кадри підготувала для Вас тематичну добірку, яка розкладе по поличках варіанти роботи й оформлення відсутності працівників під час коронакризи.

У регіонах, в яких посилюють протиепідемічні заходи, за поданням головного державного санітарного лікаря регіону можуть встановити обмеження або особливості діяльності:

  • при проведенні масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів;
  • в діяльності закладів, що надають послуги з розміщення;
  • під час здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному та міжобласному сполученні;
  • при перевезенні пасажирів метрополітеном;
  • щодо відвідування закладів дошкільної освіти;
  • в роботі закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів, закладів культури;
  • щодо діяльності закладів харчування.

Ольга Догадіна

провідний експерт Експертус: Кадри

Вихід із карантину: повертаємо працівників на робочі місця

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
123

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
233

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
253

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15049

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10320

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді