ЦНАП самостійно визначає режим своєї роботи

Уряд скасував для ЦНАП обов’язок розпочинати роботу о 10 годині ранку

ЦНАП самостійно визначає режим своєї роботи

☝ Як встановити гнучкий режим робочого часу

КМУ постановою від 25.06.2020 № 522 уніс зміни до постанови «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 20.05.2020 № 392 (далі — Постанова № 392).

Кабмін скасував норму Постанови № 392, якою зобов’язував розпочинати роботу в центрах надання адміністративних послуг о 10 годині.

Уточнено, коли припиняють самоізоляцію чи обсервацію при перетині кордону. Обсервація, самоізоляція особи у зв’язку з перетином державного кордону (яка прибула з держави або є громадянином (підданим) держави із значним поширенням COVID-19) або пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, АРК та м. Севастополя та виїзду з них припиняється у разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено після перетину державного кордону або зазначених пунктів.

Уряд дозволив проводити:

  • професійно-практичну підготовку та державну кваліфікаційну атестацію в закладах професійної (професійно-технічної) освіти;
  • заходи до професійно-практичної підготовки на виробництві;
  • лабораторні роботи та тренажерні заняття;
  • атестацію здобувачів вищої освіти та відповідних підготовчих заходів;
  • заходи щодо отримання документів про професійну (професійно-технічну) та вищу освіту;
  • заходи щодо участі у практичній підготовці здобувачів, в освітньому процесі, пов’язаному з освітою дорослих, у публічному захисті наукових досягнень у формі дисертацій та відповідні підготовчі заходи.

Діяльність кінотеатрів заборонили до 01.07.2020. З 02.07.2020 кінотеатри зможуть відкритись. Умова — наповненість кінозалів не більше 50% місць у кожному окремому кінозалі.

Регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (далі — Комісія) не можуть приймати рішення про посилення протиепідемічних заходів, що стосуються проведення:

  • зовнішнього незалежного оцінювання;
  • вступних випробувань;
  • єдиного вступного іспиту з іноземної мови;
  • єдиного фахового вступного випробування;
  • атестації у формі тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів «КРОК»;
  • єдиного державного кваліфікаційного іспиту.

Також Комісії не можуть встановлювати особливості проведення чи обмеження щодо цих заходів.

Не підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, АРК та м. Севастополя та виїзду з них:

  • співробітники Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста, співробітники акредитованих в Україні дипломатичних місій, зокрема тих, які проводять моніторинг ситуації та доставку гуманітарної допомоги населенню, що проживають на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, АРК і м. Севастополя;
  • учасники зовнішнього незалежного оцінювання та вступних випробувань, зокрема для вступу через освітні центри «Крим — Україна» та «Донбас — Україна» за запрошенням закладу вищої (фахової передвищої) освіти, разом з однією особою, що супроводжує кожного з них.

Умова — немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою.

Ольга Догадіна

провідний експерт Експертус: Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19225

Захист працівників під час роботи при низьких температурах: про що має знати кадровик

Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
25735

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
14902

Перехід на зимовий час 2024 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
22056

Тривалість робочого часу водіїв

Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв
7576

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді