Загалом, за програмою допомоги по частковому безробіттю профінансовано 765,5 мільйонів гривень виплат для представників середнього, малого та мікробізнесу.
Мінекономіки повідомляє, що за програмою по частковому безробіттю підприємці подали 171 тисячу пакетів документів, з яких — 146 тисяч заявок надійшли від фізичних осіб — підприємців. Вже прийнято понад 130 тис. позитивних рішень для виплат 265 тисячам працівників, з них понад 112 тисяч — ФОПи.
Станом на 30.06.2020 року найбільшу кількість заявок надали фізичні особи – підприємці таких регіонів:
- Львівської області – 12766 тис. пакетів документів;
- Харківської області – 11516 тис. пакетів документів;
- Чернівецької області – 9079 тис. пакетів документів.
Які документи необхідні для отримання допомоги по частковому безробіттю
Керівник ПрАТ «Вінницький завод «Маяк» Василь Терліковський коментує:
«Це неймовірна підтримка від держави, навіть не очікували та вважали, що ініціатива залишиться на рівні розмов. Ми ніколи не отримували державну допомогу, натомість у цій ситуації на зарплати працівникам виплатили більше 1,8 мільйона гривень».Мінекономіки нагадує, що для збереження робочих місць та підтримки бізнесу в умовах пандемії Уряд започаткував програму підтримки по частковому безробіттю з фондом оплати у 4,7 млрд грн.
«Щодо загальної ситуації на ринку праці, загальна кількість безробітних в країні протягом другої половини червня не зростає. Це свідчить про активний процес працевлаштування громадян, а також про дієвість урядових програм, які допомагають роботодавцям виплачувати їхнім робітникам заробітну плату і таким чином зберігати робочі місця», — поінформував Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко.
За інформацією Мінекономіки
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті