МОЗ роз'яснює, як правильно користуватися масками в спеку

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас

МОЗ роз'яснює, як правильно користуватись масками в спеку

Центр громадського здоров’я МОЗ України повідомив, що загалом правила використання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) влітку такі ж, як і в будь-яку іншу пору року. Проте тепла погода — додатковий привід дотримуватись їх уважніше.

☝ Чи обов’язково проводити ІФА-тестування на антитіла до COVID-19 для всіх працівників

Пам’ятайте, що захисну маску слід змінювати, коли на неї потрапили біологічні рідини або вона стала вологою. У спеку це відбувається частіше. Теж саме стосується і використання респіратора. Вірус SARS-CoV-2 не розмножується на поверхні маски, однак може зберігатися на ній деякий час.

У теплому і вологому середовищі, яке утворюється на поверхні засобів респіраторного захисту, виникають ідеальні умови для розмноження патогенних мікроорганізмів, які потрапляють туди з навколишнього середовища або при видиханні повітря.

Ретельно дотримуватись правил використання захисних масок, зокрема:

  • не торкатися зовнішньої сторони маски під час її носіння;
  • знімати маску за резинки, не торкаючись її передньої частини та шкіри обличчя;
  • не використовувати одноразові маски повторно;
  • після зняття, або доторку до використаної маски, слід помити руки з милом або обробити їх спиртовмісним антисептиком.

Носити медичні рукавички влітку, слід, коли є ризик контакту з біологічними рідинами.

Захворювання на COVID-19 не передається через шкіру. А контакт з біологічними рідинами може виникати, приміром, під час догляду за інфікованим. В такому разі рукавички слід зняти та утилізувати одразу після процедури, для виконання якої вони були надягнуті.

Одягаючи медичні рукавички в громадських місцях, пам’ятайте про ризики.

Руки в рукавичках, якщо вони забруднені, власне як і без них, можуть переносити збудники захворювань на відкриті поверхні шкіри, зокрема на обличчя та слизову очей.

Надягнуті рукавички створюють оманливе відчуття безпеки. При цьому тривале використання медичних рукавичок може призводити до подразнення шкіри на руках.

Попри послаблення протиепідемічних заходів, задля власної безпеки доцільно дотримуватися фізичного дистанціювання (не менше 1 метра від інших людей у публічних місцях), гігієни рук, етикету кашлю та самоізоляції у випадку появи респіраторних симптомів.

Медики нагадують, що важливо дотримуватись тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів, зокрема використання ЗІЗ в громадських місцях.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
113

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14460

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9364

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
115

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1115

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді