Уряд планує обмежити повноваження інспекторів з праці. Що перевірятимуть?

Уряд планує обмежити повноваження інспекторів праці Держпраці та її територіальних органів. Вони зможуть навідатись з інспекцією лише для виявлення неоформлених трудових відносин.

Уряд планує обмежити повноваження інспекторів з праці. Що перевірятимуть?


Урядовий комітет з питань національної безпеки і оборони, реінтеграції тимчасово окупованих територій та соціальної політики 02.07.2020 розглядав підготовлений Мінекономрозвитку проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України». Означеним проєктом постанови планують внести зміни до Порядку здійснення державного контролю за доодержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823.

Як проходять перевірки з праці 2020

Від СПО об’єднань профспілок участь в засіданні взяв в.о. заступника Голови ФПУ Богдан Оверковський.

Проєкт, зокрема передбачає виключити з підстав для здійснення інспекційних відвідувань інформації Держстату щодо наявності заборгованості з виплати заробітної плати.

Також планують обмежити повноваження інспекторів праці Держпраці та її територіальних органів. Інспекційні відвідування вони проводитимуть лише, щоб виявити неоформлені трудові відносини.

Позицію СПО об’єднань профспілок щодо неприпустимості внесення таких змін проігнорували. Урядовий комітет підтримав проєкт для розгляду на засіданні Уряду. ФПУ вважає, що прийняття змін до постанов КМУ від 21.08.2019 № 823 в запропонованій Мінекономрозвитку редакції порушують частини 1 статті 3 Конвенції МОП № 81, згідно з якою інспектори зобов’язані забезпечити застосування правових норм щодо умов праці та охорони працівників під час їхньої роботи, як наприклад, норм щодо тривалості робочого дня, заробітної плати, безпеки праці, охорони здоров’я і добробуту, використання праці дітей і підлітків та з інших подібних питань.

ФПУ нагадує, що Україна потрапила два роки підряд (2017, 2018) у звіт Комітету Конференції із застосування стандартів МОП щодо невиконання Конвенцій № 81 та № 129 внаслідок обмежень інспекції праці на проведення перевірок.

За інформацією ФПУ

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41203

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19240

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96941

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26046

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді