Нові рекомендації від санлікаря для залізниці та спортивних закладів

Санітарний лікар обмежив кількість пасажирів на залізниці в регіонах, де не послабили карантинні обмеження та заборонив посадку пасажирів при транзитному проходженні через такий регіон.
Нові рекомендації від санлікаря для залізниці та спортивних закладівВіктор Ляшко, заступник міністра охорони здоров'я
та головний державний санітарний лікар України


Головний державний санітарний лікар України затвердив у новій редакції:

  • Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при наданні послуг з перевезення пасажирів залізничним транспортом (приміський, міський, регіональний) на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) (постанова Головного державного санітарного лікаря України від 03.07.2020 № 39);
  • Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при наданні послуг з перевезення пасажирів залізничним транспортом у дальньому сполученні на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) (постанова Головного державного санітарного лікаря України від 03.07.2020 № 39);
  • Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів в деяких закладах фізичної культури та спорту на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) (постанова Головного державного санітарного лікаря України від 03.07.2020 № 40).

⇛ Відповідальність за порушення карантину ⇚

Працівників залізничного транспорту необхідно забезпечити засобами індивідуального захисту (захисні маски). Працівників залізничного транспорту без вдягнутих захисних масок не допускають до роботи.

Працівників залізничного транспорту, що мають безпосередній контакт з пасажирами, необхідно забезпечити кишеньковими диспенсерами із спиртовмісним антисептиком.

Працівники закладів фізичної культури та спорту також повинні бути одягнені в медичну маску або респіратор (ЗІЗ).

Після кожного зняття ЗІЗ та перед одяганням чистої маски/респіратора, працівник повинен ретельно помити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

Адміністрація закладу повинна провести навчання серед працівників щодо правил використання ЗІЗ, їх утилізації та забезпечити контроль над дотриманням цих правил.

Також для працівників залізниці та закладів фізичної культури і спорту обов’язковим залишається температурний скринінг перед початком роботи. Якщо в працівника виявили температуру тіла понад 37,2° C або ознаки респіраторних захворювань, його не допускають до виконання обов’язків.

Ольга Догадіна

провідний експерт Експертус: Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5487

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41186

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19226

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96921

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді