Як відновити втрачений документ про профосвіту — алгоритм від МОН

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Щоб отримати дублікат документа про вищу освіту або додатка до нього, необхідно подати письмову заяву до ВНЗ, який видав диплом. Що саме слід зазначити у заяві та що робити, коли навчального закладу вже не існує, — роз’яснило Міністерство освіти і науки України.


Як відновити втрачений документ про профосвіту — алгоритм від МОН

Документи, які подають при прийнятті на роботу

Якщо ви втратили документ про професійну освіту або додаток до нього, відновити документи можна, звернувшись до закладу, який їх видав, із відповідною заявою.

У випадку, коли профтех припинив свою діяльність — заяву необхідно адресувати до його правонаступника. Інформацію про правонаступника профтеху дізнаєтесь у місцевому управлінні освіти. Якщо ж правонаступник відсутній, таку заяву потрібно подати в управління освіти Міністерства освіти і науки АР Крим, Київської та Севастопольської міської державної адміністрації або в місцеву облдержадміністрацію. Там визначать заклад, який замовить та видасть дублікат документа.

Як відновити втрачений документ про профосвіту — алгоритм від МОНУ заяві про виготовлення дубліката документа про профосвіту слід зазначити:

  1. прізвище, ім’я та по батькові людини, на ім’я якої видано документ;
  2. місце проживання особи, на ім’я якої видано документ;
  3. телефон особи, на ім’я якої видано документ (за наявності);
  4. назву закладу освіти та рік його закінчення;
  5. назву документа, який втрачено/пошкоджено;
  6. причини втрати або пошкодження;
  7. інші відомості, які заявник вважає суттєвими для отримання дубліката.
Як відновити втрачений документ про профосвіту — алгоритм від МОНДізнайтеся, що робити, якщо кандидат на посаду втратив документ про вищу освіту

Дублікат документа замовляється через Єдину державну електронну базу з питань освіти (ЄДЕБО). У дублікаті буде відображено назву закладу на момент його закінчення випускником,печатку, посаду, підпис, прізвище та ініціали керівника закладу освіти, який його видав. У верхньому правому куті також буде відмітка «Дублікат».

Єдина державна електронна база з питань освіти (ЄДЕБО)

Це електронний реєстр, де зберігається інформація про всі освітні документи, видані після 2000 року. Йдеться про свідоцтва про базову та загальну середню освіту, дипломи про завершення вишу або закладу профосвіти.

Інформація, що міститься в ЄДЕБО, крім персональних даних та інформації з обмеженим доступом, є доступною у форматі відкритих даних.

Власником ЄДЕБО є держава. Розпорядником ЄДЕБО та володільцем її відомостей та даних є МОН.

Якщо інформації про документ немає в ЄДЕБО, то заклад профосвіти може замовити дублікат, використовуючи інші відомості, зокрема, виписку з архіву. В іншому випадку потрібно буде звернутися до суду для встановлення юридичного факту здобуття відповідної освіти.

Докладна інформація про процедуру виготовлення дублікатів також є в наказі МОН № 387.

За інформацією МОН

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий контракт — особлива форма трудового договору

Контрактна форма трудового договору є досить поширеною на сьогодні, адже надає більшу гнучкість у визначенні умов роботи та взаємних обов’язків. Саме цим контракт і викликає низку питань: у чому полягає різниця між трудовим договором і контрактом; які особливості продовження контракту; де знайти зразок контракту з працівником? Відповіді на всі питання та типова форма контракту з працівником (зразок заповнення) — у статті.
14838

Запровадження вахтового методу роботи

Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
16236

Зразок заяви про «чорнобильську» відпустку

Якщо на підприємстві є працівники, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та віднесені до 1 чи 2 групи постраждалих, для них гарантований додатковий відпочинок. А саме — додаткова відпустка за збереженням зарплати тривалістю 14 робочих (16 календарних) днів.
36541

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді