Науково-педагогічні працівники та лікарі-інтерни зможуть надавати медичну допомогу в закладах охорони здоров’я

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Володимир Зеленський підписав відповідний закон.

Науково-педагогічні працівники та лікарі-інтерни зможуть надавати медичну допомогу в закладах охорони здоров’я

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров’я» № 749-ІХ, ухвалений ВРУ 03.07.2020 року.

Закон урегульовує питання надання права науково-педагогічним працівникам закладів вищої освіти та лікарям-інтернам надавати медичну допомогу у закладах охорони здоров’я.

⇊ Скачайте посадові інструкції для лікарів ⇊

Після впровадження з 01.04.2020 року другого етапу медичної реформи науково-педагогічні працівники закладів вищої (післядипломної) освіти, які здійснюють підготовку кадрів у сфері охорони здоров’я та мають сертифікат лікаря-спеціаліста, не мали правових підстав для надання медичної допомоги пацієнту.

Пандемія, спричинена COVID-19, засвідчила необхідність залучення зазначених фахівців до процесу лікування хворих, затвердження та постійного оновлення протоколу лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією, впровадження інноваційних медичних розробок та інших заходів задля порятунку людей.

Крім того документ вносить зміни у Закон «Про вищу освіту», замінюючи поняття «інтерн» на «лікар (провізор)-інтерн». Відповідно до нової редакції, лікар-інтерн – особа, яка має ступінь магістра медичного або фармацевтичного спрямування, виконує програму підготовки в інтернатурі та бере участь у наданні всіх видів медичної допомоги, передбачених вимогами освітньо-кваліфікаційної характеристики.

Закон набере чинності на наступний день після опублікування.

За інформацію Офіційного інтернет-представництва Президента України

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Виробничий календар кадровика на червень 2025

Скористайтеся виробничим календарем на червень 2025 🗓, щоб завчасно спланувати роботу. У статті — норма та тривалість робочого часу у червні 2025🕒, перелік кадрових звітів у червні 2025 📄 та приємний бонус: яскраві календарі-заставки для робочого столу, щоб працювати було не лише зручно, а й з настроєм
215

Наказ про звільнення сумісника

Звільнення з роботи працівника-сумісника здійснюється за наявності загальних підстав, передбачених законодавством.
82157

Звільнення пенсіонера з роботи

За сучасних умов пенсіонери є активними учасниками ринку праці. Багато з них продовжують трудову діяльність після виходу на пенсію — як за фінансовими, так і за соціальними чи психологічними причинами. Однак питання звільнення пенсіонера з роботи викликає чимало запитань — як з боку працівників, так і роботодавців. Чи можна скоротити пенсіонера? Чи можливе звільнення працюючого пенсіонера без відпрацювання? У чому полягають особливості скорочення працівників пенсійного віку? Відповіді — у статті.
45245

Положення про преміювання працівників: зразок

За відсутності колективного договору в організації має бути розроблено інший нормативний акт з питань оплати праці. Наприклад, положення про преміювання за підсумками роботи за місяць, квартал тощо. Примірний зразок положення про преміювання знайдете у статті.
44693

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
50763

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді