Які гарантії мають працівники, які дистанційно підвищують кваліфікацію на курсах. Роз’яснює Мінекономіки

Працівника, що дистанційно навчається, не увільняють від роботи. Йому не зберігають середній заробіток та не відшкодовують витрати.

Які гарантії мають працівники, які дистанційно підвищують кваліфікацію на курсах. Роз’яснює Мінекономіки

Мінекономіки листом від 18.06.2020 № 3511-06/37744-09 нагадує, що за працівниками, яких направляють для підвищення кваліфікації, зберігають місце роботи (посаду) і проводять виплати, передбачені законодавством (ст. 122 КЗпП).

Мінімальні гарантії працівникам: збереження середньої заробітної плати за основним місцем роботи за час навчання; оплату вартості проїзду працівника до місця навчання і назад; виплату добових за кожний день перебування в дорозі у розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень (у перший місяць навчання) встановлює пункт 1 Постанови КМУ «Про гарантії для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» від 28.06.97 р. № 695 (далі — Постанова № 695).

МОН Наказом від 25.04.2013 р. № 466 затвердило «Положення про дистанційне навчання» та визначило, що суб’єкти дистанційного навчання під час навчальних занять отримують навчальні матеріали, відео-, аудіо-, графічну та текстову інформацію у синхронному або асинхронному режимі.

Мінекономіки зазначає, що працівник, який навчається дистанційно, не здійснює поїздки до місця навчання та, відповідно, не перебуває в дорозі, а також не здійснює витрати на проживання у зв'язку з переїздом на навчання. Тому відшкодування таких витрат (вартості проїзду, добових, витрат, пов'язаних з наймом житлового приміщення) не здійснюють. Водночас у разі, якщо працівник підтвердить відповідні витрати, гарантії, передбачені Постановою № 695, мають бути забезпеченими.

Також, зазначає Мінекономіки, заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу (ст. 1 Закону «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР). Якщо працівника за дистанційної форми навчання не увільняють від виконання трудових обов'язків і він продовжує працювати, йому нараховують та виплачують заробітну плати за відпрацьований час.

Тобто, навчання здійснюють всупереч пункту 1 постанови № 695, не застосовують норму «з відривом від виробництва», тому підстав для збереження середнього заробітку за цей час Мінекономіки не вбачає.

Одночасно Мінекономіки зазначає, що його листи не є нормативно-правовими актами та мають інформаційно-рекомендаційний характер.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5487

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41182

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19224

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96920

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді