Що чекає на роботодавця та працівників, коли на порозі з’являться фахівці Управління Держпраці?
У серпні 2020 року триває масштабна інформаційна кампанія, протягом якої фахівці Управління Держпраці разом з представниками Державної податкової служби, Пенсійного фонду та Державної служби зайнятості проводять роз’яснювальну роботу та закликають роботодавців відмовившись від виплати зарплат у конвертах.
Цього разу відвідали підприємців та працівників ТД «ЦУМ» у Полтаві.
Пояснювали, що офіційне працевлаштування працівників дозволить зняти соціальну напругу, а громадянам – отримати реальну соціальну підтримку. Роботодавців попередили, що у випадку ігнорування рекомендацій до контролюючі органи вимушені будуть застосовувати всі заходи впливу в межах їх компетенції.
Нагадуємо, що вже з 1 вересня Держпраці розпочне перевірки. Першочергово інспектуватимуть суб’єкти господарювання, в яких за результатами інформаційної кампанії встановлена невідповідність фактичної кількості працівників даним Реєстру застрахованих осіб та у яких відсутня позитивна динаміка працевлаштування.
Підготуватись до перевірки допоможуть консультації:
Працівникам наразі пояснюють, що для реалізації їхніх трудових прав потрібно вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин. У разі відмови роботодавця кожен громадянин має право звернутися до Управління Держпраці або до суду за захистом своїх конституційних прав.
За інформацією Держпраці
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.