Мінімалку підняли до 5000 грн з 1 вересня

Верховна Рада на позачерговому засіданні 25 серпня схвалила підвищення мінімальної зарплати до 5 тисяч гривень.

Мінімалку підняли до 5000 грн з 1 вересня

Що кадровик має знати про мінімальний оклад, МЗП і доплату до мінімалки

6 серпня президент подав на розгляд парламенту законопроєкт №3963 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» та визначив його як невідкладний.

Згідно із законопроєктом, місячну мінімальну зарплату підвищують із 4723 до 5000 грн, в погодинному розмірі — з 28, 31 до 29,2 грн.

За словами голови Мінфіну Сергія Марченка, завдяки цьому закону Пенсійний фонд отримає близько 1,7 млрд грн від збільшення надходжень ЄСВ.

Олена Петровська

за матеріалами Апарату Верховної Ради України

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
6975

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
48005

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
24680

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
107108

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
251426

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді