Долучили до роботи друга або родича — сплатіть 125 тис. грн штрафу

Держпраці наголошує, що законодавство не передбачає можливості допуску особи до роботи на основі товариських, дружніх чи родинних стосунків.

Долучили до роботи друга або родича — сплатіть 125 тис. грн штрафу

Під час інспекційного відвідування магазину роздрібної торгівлі, власником якого є ФОП, товар реалізовувала та розкладала жінка. Пані пояснила, що тимчасово підміняє іншу продавчиню, а також не надала жодного документу, який підтверджував би трудові або інші відносини з власником магазину. На підставі акту інспекційного відвідування т.в.о. начальника Управління Держпраці у Кіровоградській області виніс постанову про накладення штрафу за порушення законодавства про працю, керуючись ст. 259 КЗпП України, у розмірі 125 тисяч 190 гривень.

З ким обов’язково укладати письмові трудові договори

ФОП-роботодавець не погодився із вказаною постановою і оскаржив її в судовому порядку.

Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позовних вимог. Крім того, Апеляційний суд звернув увагу на те, що фізична особа — підприємець має право здійснювати підприємницьку діяльність самостійно, шляхом створення юридичних осіб, із залученням найманої праці та спільно з іншими особами на підставі відповідних угод. При цьому наймана праця може залучатись як на постійній основі шляхом укладання безстрокового трудового договору, так і на визначений строк або для виконання певної роботи. Чинне законодавство не передбачає можливості допуску особи до роботи на товариських (дружніх) чи родинних стосунках.

Колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції повно встановлено обставини, що мають значення для справи та правильно застосовано до спірних правовідносин норми матеріального з дотриманням норм процесуального права. Підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні.

Управління Держпраці у Кіровоградській області нагадує, що з 01.09.2020 року контролюючі органи розпочнуть інспекційну роботу з питань виявлення неоформлених трудових відносин. Інспектори праці зокрема, зосередять свою увагу на сфері сільського господарства, будівництва, торгівлі, громадського харчування, готельно-ресторанного бізнесу, транспорту і кур’єрської діяльності.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16341

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
163640

Резюме у роботі кадровика

Резюме — це перший документ, який бачить роботодавець. Його мета — надати роботодавцю чітке уявлення про те, чому саме цей кандидат підходить для вакансії. Як обрати працівника за резюме? Відповідь на це та інші питання а також резюме (шаблон) — у статті.
1366

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді