Попередження не означає безумовної амністії. За повторне порушення роботодавцю фінансового покарання не уникнути. Скільки коштувати ФОПу кожен неоформлений працівник?
Інспектори Управління Держпраці у Полтавській області під час інспекційного відвідування фізичної особи —підприємця, виявили трьох працівників, з якими не були укладені трудові договори.
Враховуючи, що ФОП належить до ІІІ групи платника єдиного податку, порушника не притягнули до фінансової відповідальності. Натомість інспектори склали припис і видали попередження.
Увага! Якщо упродовж двох наступних років інспектори знову виявлять неоформлених працівників, штрафу за статтею 265 КЗпП не уникнути. Він сягатиме 30 МЗП за кожного неоформленого працівника.
Онлайн калькулятор штрафів за порушення законодавства про працю
Наразі працівники у зазначеного підприємця працюють офіційно.
Нагадаємо, що з 01.09.2020 року Управління Держпраці розпочало масштабні перевірки. Підготуватись до інспектування з праці Вам допоможуть консультації:
Навіть якщо інспектор завітав без попередження, пройти перевірку без штрафу — реально. Ви теж маєте свої права. Їх треба знати і вміти обстоювати.
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.