НАДС (лист-роз’яснення від 08.09.2020 № 115 р/з) нагадало, що ранги у межах відповідної категорії посад присвоюють держслужбовцям відповідно до статті 39 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) та Порядку присвоєння рангів державних службовців, затвердженого постановою КМУ від 20.04.2016 № 306 (далі — Порядок № 306).
Дізнайтеся, коли державному службовцю присвоїти ранг — під час чи після випробування
Державного службовця можуть відсторонити від посади на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади можуть продовжити відповідно до вимог статті 158 КПК.
НАДС зауважує, що відсторонення держслужбовця від посади чи від виконання посадових обов’язків не припиняє відносин служби, а тому не є різновидом звільнення. Відсторонена особа зберігає за собою більшість прав держслужбовця, які нерозривно пов’язані з виконанням ним відповідних повноважень (право на звільнення, право на захист тощо).
Положення Закону № 889 та Порядку № 306 передбачають, що до строку для присвоєння чергового рангу не зараховують:
- строк застосування дисциплінарного стягнення;
- шість місяців з дня отримання державним службовцем негативної оцінки за результатами оцінювання службової діяльності;
- період перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
- період перебування у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку.
Інших періодів, які не включають в строк для присвоєння державному службовцю чергового рангу, ані Закон № 889, ані Порядок № 306 не містять.
Позиція НАДС: період відсторонення держслужбовця від виконання посадових обов’язків за рішенням суду зараховують до строку для присвоєння чергового рангу держслужбовця.
експерт Експертус Кадри